UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2021!

Foto uudistesse 1

Festival Koolitants 2021

Noorte tantsukunsti platvorm

 

Viimane aasta on näidanud, et niimoodi nagu tavaliselt, me harjumuspäraseid asju enam teha ei saa. Sellest hoolimata on Koolitants ikka ja endiselt just see tantsulava, kuhu noored tantsijad oma loovuse ja liikumise piire avardama on oodatud.

 

Tants on vaba loominguline eneseväljendus, mida ei saa sentimeetritega mõõta ega punktidega hinnata. Auhindade arv jagatuna nende kogukaaluga ei võrdu veel tantsuoskusega. Kõige tähtsam on, et tants algaks meist endist. Oleks isikupärane ja eakohane, kannaks selget sõnumit ja kõnetaks vaatajat. 

 

Tants on kunst. Kunsti kogemine tekitab meis alati mõtteid ja tundeid ning avardab silmaringi, mida on huvitav sõpradega jagada. Loominguga tegeledes ammutame inspiratsiooni kaaslastest ja ümbritsevast maailmast ning õpime paremini tundma iseennast. 

 

 • Toimuvad virtuaalsed tantsupäevad ja kontserttuur
 • Off-programmi ootame osalema tantsulavastusi ja -filme
 • Toimuvad veebinarid ja noortežürii annab välja eripreemiaid 
 • Traditsiooniliselt valime rahva lemmiku 
 • Eesti Rahvusringhääling viib tantsuelamused ka nendeni, kes kontsertidele ei jõua 
 • Koolitantsu Kompanii koreograafid otsivad uue lennu tantsijad 
 • Tantsuelamusi leiab üle Eesti kogu aasta vältel ja publikul on, mida nautida
 • Oleme paindlikud ja tegutseme turvaliselt

 

Ootame Koolitantsule kõiki avatud meele, sõbraliku pilgu ja loomisrõõmuga noori tantsijaid koos juhendajatega! Inspireerime ja inspireerume! 

 

 

Raido Bergstein

Koolitantsu peakorraldaja

 

#koolitants2021

ESINEJALE

Foto uudistesse

Siit leiad vastused oma  korduma kippuvatele küsimustele:

 

Kas ja kuidas Koolitants 2021 toimub?

Koolitants 2021 toimub! Koolitantsu korraldamisel aga arvestame nende võimalustega, mis meil on kehtivate piirangute valguses. Alustame kevadsuvel virtuaalselt ning suve lõpul kohtume päriselt. Lisaks noorte tantsijate esitatud tantsudele kutsume sel aastal tantsijaid ja tantsuõpetajaid osalema ka veebinaridesse, ootame festivalile tantsulavastusi ja -filme ning pakume esinemisvõimalusi tantsuõpetajatele. 

 

Mis on virtuaalne tantsupäev?

Virtuaalse tantsupäeva tantsud salvestab iga trupp ise, kasutades üldplaani, ühte kaamerat ja võtet ilma montaažita. Tantsud on koondatud traditsiooniliselt maakondade kaupa ning peale kontserte kuuleme ka julgustavaid kokkuvõtteid tantsuvaldkonna tunnustatud loojatelt. Kõik tantsud jõuavad ka linkidena Koolitantsu Youtube´i platvormile. Virtuaalsete tantsupäevadega samaaegselt annab Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii välja eripreemiad ja valime rahva lemmikud. Virtuaalseid tantsupäevi juhib Inger. Virtuaalsel tantsupäeval vaatame tantsu nii nagu seda saalist näeksime. 

 

Kuidas Koolitantsule registreerida saan?

Registreerimiseks mine kodulehe ülaservas asuvale ´registreeri´ lingile. Tantsu saad registreerida andmebaasis. Ülejäänud registreerimisvõimalused avanevad Google Forms´i lingi kujul andmebaasi sisselogimislehel. Jälgi infot Koolitantsu kodulehel ja sotsiaalmeediakanalites. Enne registreerimist loe kindlasti läbi ka osalemise põhimõtted.

 

Mis on Koolitantsu kontserttuur? 

Tavaolukorras on Koolitantsu lahutamatuks osaks maakondlikud tantsupäevad ning lõppkontserdid, kus saab näha festivaliaasta eredamaid žanri- ja stiilinäiteid. Sel aastal valib lavastusmeeskond tantsud virtuaalsetelt tantsupäevadelt kontserttuurile. Ühel kontserdil esinevad peamiselt piirkonna tantsud ning lisaks ka festivaliaasta nn signatuurtantsud - ehk tantsud, mida lavastusmeeskonna hinnangul peaks näitama nii paljudes erinevates kohtades kui võimalik. Kui publikuarvule kehtivad endiselt piirangud ning kõiki soovijaid saali lasta ei saa, siis saab kontserti vaatamiseks osta ka veebipileti ja kontserti ülekandes vaadata.

 

Kuidas Koolitantsu veebinarides osaleda saab? 

Tantsimine tekitab palju mõtteid ja tundeid, mida teineteisega arutada. Sel aastal toimuvad veebinarid nii tantsuõpetajatele kui Eesti Noorte Tantsu Ühingu Noortele tantsijatele. Tule ja arutle kaasa! Noored tantsijad saavad veebinari läbimise korral kandideerida ka virtuaalsete tantsupäevade noortežüriisse ning tantsupäevade lõpul oma analüüsioskuseid ja tantsumõtteid ka kõigi teistega jagada. Kõik veebinarid saavad hiljem avalikuks, kuid registreerimisel saad arutelusse ka oma panuse anda. Ootame!

 

Kas tantsulavastused ja -filmid on Koolitantsule oodatud?

Jah, on! Tantsulavastuste off-programm toimub 5.septembril Viljandi tantsunädalal ning sinna ootame pikemaid tantsuvorme. Tantsufilmide off-programm toimub sügisel. Lavastused ja filmid peavad sisus olema eakohased, vormis peavad ajas ja ruumis ära mahtuma. Registreerimised avanevad vastavalt augustis ja septembris. 

 

Siit leiad festivalil  osalemise põhimõtted:

Põhiprogramm

Veebinarid

Off-programm / tantsulavastused

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

Twitter feed is not available at the moment.

7 days ago

Festival Koolitants
Koolitantsu Kompanii tantsulavastus "Kui ma veel noor ja jumal olin"⚡️ ETENDUSED: 15. oktoober ja 5. + 6. november / Jõhvi Kontserdimajas ⚡️Tule naudi noorte tantsijate energiat, kes ei pelga halli argipäeva, kelle meeltes on homne alati täis lootust ning uusi põnevaid radu, mida avastada. 👇 PILETID on müügil 👇www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/kui-ma-veel-noor-ja-jumal-olin-86995/ #KoolitantsuKompanii#tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 days ago

Festival Koolitants
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
⚡ Koolitantsu Kompanii 14. lennu uuslavastus "KUI MA VEEL NOOR JA JUMAL OLIN" ⚡ Koolitantsu Kompanii uuslavastus “Kui ma veel noor ja jumal olin” on lugu noortest ja nende Eestist. Need on inimesed, kes ei pelga halli argipäeva, kelle meeltes on homne alati täis lootust ning uusi põnevaid radu, mida avastada.Hoogne tantsulavastus laseb end kanda armastatud kodumaisel muusikal, mis meid puudutab ja koos tegutsemas hoiab. Lavale astuvad mitukümmend noort ja andekat tantsijat Ida-Virumaalt ning mujalt Eestist.🫶 ETENDUSED: 15. oktoober + 5. ja 6. november Jõhvi Kontserdimajas 🫶 LISAINFO ja PILETID: www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/kui-ma-veel-noor-ja-jumal-olin-86995/#koolitantsukompanii #tantsonkunst ✌️Koreograafid-lavastajad: Maarja Pruuli, Kadi Aare✌️Muusikaline juht: Kelly Vask✌️ Koos tantsijatega astuvad lavale: säm, Kelly Vask ja live-bänd✌️ Stsenograaf: Evely Vahtramäe✌️ Valguskunstnik: Priidu Adlas✌️ Repetiitor: Kerstin Lõhmus✌️ Lavastuses kasutatud tekstid: Keiti Vilms ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 weeks ago

Festival Koolitants
KOOLITANTSU KOMPANII 14. LEND OTSIB UUSI TANTSIJAID! ehk Kandideerimine on avatud Ida-Virumaa noortele tantsijatele ✨👏Kadi Aare, Maarja Pruuli, säm ja Kelly Vask teevad seda taas – uuslavastus "Kui ma veel noor ja jumal olin" esietendub juba oktoobris Jõhvi Kontserdimajas! 🖊 Registreerimine lõppeb 10. septembril ja töötoad toimuvad 12. + 13. + 14. september Ida-Virumaal! 💥 LISAINFO: tantsuagentuur.ee/2023/08/koolitantsu-kompanii-x-konkurss-ida-virumaa-noortele-tantsijatele/ #tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

KALENDER

Koolitants 2021 / põhiprogramm:

 

N, 22.04 - E, 10.05 registreerimise I etapp

T, 11.05 - N, 03.06 registreerimise II etapp

P, 20.06 tantsuvideote saatmise tähtaeg

N, 01.07 - R, 09.07 virtuaalsed tantsupäevad, tagasiside, noortežürii preemiad jm Youtube´is

E, 12.07 - T, 10.08 rahva lemmiku valimine telesaatesse

 

L, 28.08 kell 12.30 rahva lemmiku valimine TV6 otsesaates

P, 29.08 kell 12 Vene Kultuurikeskus / Tallinn: mudilased, 4.-7. ja  6.-9. klass

P, 29.08 kell 18 Vene Kultuurikeskus / Tallinn: algklassid, gümnaasium

L, 11.09 kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus / Valga- ja Võrumaa JÄÄB ÄRA / piletid ostame tagasi

P, 12.09 kell 12 Viljandi teater Ugala / Viljandi-, Tartu-, Võru- ja Valgamaa: mudilased, 4.-7. ja  6.-9. klass

P, 12.09 kell 18 Viljandi teater Ugala / Viljandi-, Tartu-, Võru- ja Valgamaa: algklassid, gümnaasium

P, 19.09 kell 14 Paide Muusika- ja Teatrimaja / Rapla-, Saare-, Järva-, Jõgeva-, Harju- ja Ida-Virumaa

 

Kõikidel kontsertuuri kontsertidel esinevad ka signatuurtantsud ja erikülalised

 

Koolitants 2021 / veebinarid:

 

K, 19.05 registreerimise tähtaeg ENTÜ veebinarile “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsunoored)”

L, 22.05 kell 13 ENTÜ veebinar “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsunoored)”

K, 26.05 registreerimise tähtaeg tantsuõpetajate veebinarile “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsuõpetajad)”

L, 29.05 kell 13 veebinar “KooliTANTS: vaadates, mõeldes, rääkides (tantsuõpetajad)”

 

Koolitants 2021 off-programm / tantsulavastused:

 

R, 13.08 registreerimise tähtaeg

P, 05.09 kell 14:30 etendused Viljandi Tantsunädalal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

 

Koolitants 2021 off-programm / tantsufilmid:

 

N, 30.09 registreerimise tähtaeg

sügisel sündmused üle Eesti koostöös kohalike korraldajate, Eesti Rahvusringhäälinguga

 

PILETID

 

Piletid soodushinnaga 8.- (üks kontsert) ja 10.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti) on eelmüügis fienta.ee. Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

Kontserdi päeval toimub piletite müük ainult kohapeal alates tund enne kontserdi algust hinnaga 10.- (üks kontsert) ja 12.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti). Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel.

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

 

NB! Ole hea ja ära jäta saabumist viimasele hetkele, kuna pileti ja tõendi kontroll võtab tavapärasest rohkem aega. Saali pääseb vaid enne kontserdi algust ning vaheaegadel.

 

COVID-19 piirangud festivalil osalejale ja publikule.

 

Vabariigi Valitsus on seadnud avalike ürituste korraldajatele uued piirangud, mis toob ka etendustegevuse korralduses alates 9.augustist kaasa mõningaid muudatusi. Palume festivalil tantsijatelt, juhendajatelt, lastevanematelt ja publikult mõistvat ja hoolivat suhtumist, et kultuurielu saaks avatuna püsida ning etendused-kontserdid turvaliselt toimuda. 

 

Alates 9. augustist peavad kõik avalikel üritustel osalejad, kes on 18+ aastased, esitama üritusel osalemiseks oma nakkusohutuse tõendi (kas digitaalselt või paberkandjal).See tähendab, et  kõik Koolitantsul osalejad alates 18. eluaastast  (tantsijad, juhendajad, saatjad, publik jt) peavad Koolitantsule tulles  esitama ühe alljärgnevatest tõenditest:

 

 • Tõend, et osaleja on COVID-19 vastu vaktsineeritud. Siinjuures on oluline silmas pidada, et vaktsineerimistõend jõustub erinevate vaktsiinide puhul erineval ajal: Pfizer (7p pärast teist süsti), AstraZeneca (15p pärast teist süsti), Moderna (14p pärast teist süsti), Janssen (14p pärast esimest süsti);

või

 • Tõend, et osaleja on teinud COVID-19 PCR testi ja tulemus on negatiivne. Test peab olema tehtud terviseteenuse osutaja (nt Synlab, Confido) juures mitte varem kui 72h enne üritusel osalemist;

või

 • Tõend, et osaleja on teinud COVID-19 antigeeni testi ja tulemus on negatiivne. Test peab olema tehtud terviseteenuse osutaja (nt Synlab, Confido) juures mitte varem kui 48h enne üritusel osalemist;

või

 • Tõend, et osaleja on COVID-19 läbipõdenud. Tõend kehtib 180 päeva arvates positiivse testi tulemuse saamisest.

Sujuvaks osalemiseks tuleb patsiendiportaalis (https://www.digilugu.ee/login) eelnevalt luua COVID-19 immuniseerimise tõend, läbipõdemise tõend või testi tõend. Prindi tõend välja või salvesta telefoni, et sul oleks seda mugav esitada.

 

Korraldusmeeskond kontrollib tõendi ehtsust tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil, tõendi kehtivust kontrollitakse tõendil kajastatud andmete alusel.

 

Haigustunnuste ilmnemisel jää palun koju ja lükka oma tantsuelamus tervise taastumiseni edasi! Festivalile ei ole lubatud tulla kui osalejal on haigusnähud ja/või puudub tõend, mis kinnitab, et osaleja on teinud terviseteenuseosutaja juures COVID PCR või antigeeni testi, mille tulemus on negatiivne.

 

Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik. See tähendab, et ta ei pea esitama tõendit negatiivse COVID-19 testi kohta, samuti ei nõuta talt tõendit vaktsineerituse või COVID-19 läbipõdemise kohta. Vajadusel peab alla 18. aastane osaleja vanuse kontrolliks esitama isikut tõendava dokumendi. Tõendi esitamise kohustuse puudumisele vaatamata ei lubata haigusnähtudega alla 18. aastast isikut festivalile.

 

NB! Kohapeal osalejatele ega publikule testimist ei korraldata!

 

NB! Festival Koolitants pakub koostöös  Confido`ga võimalust teha antigeeni kiirtest Sulle sobivas testimispunktis (mitte kiirkliinikus) üle Eesti. Testimisega koos väljastatakse ka vastav sertifikaat. Festivalil esinejatele, õpetajatele, saatjatele ja pealtvaatajatele kehtib antigeeni kiirtestimisel sooduskood (testi hind sooduskoodiga on 17 eurot). Test tuleb teha mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist.

 

Sooduskoodi saamiseks palume saata vastav sooviavaldus aadressil testimine@tantsuagentuur.ee.

 

NB! Apteegist ostetud kiirtestiga festivalile ei lubata! Test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja juures ning testi tegemise ja tulemuse kohta peab olema väljastatud tõend.

 

NB! Korraldusmeeskonnal on õigus küsida osalejatelt ja publikult isikut tõendavat dokumenti.

 

 

Palun arvestage kehtestatud reeglitega – neist erandeid teha ei ole võimalik ning need kehtivad ühtemoodi tantsijatele, juhendajatele, saatjatele kui ka publikule.

 

- Vaktsineerimise kohta leiad ametliku info lehelt: www.vaktsineeri.ee

- Eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktid on leitavad siit: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

- Tervishoiuteenuse osutajad, kus saab teha COVID teste:

 

KÜSI MEILT

Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888

 

Tegevprodutsent
Eliisa Vellama
vellama@tantsuagentuur.ee
Tel +372 5903 0501

 

Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Tel +372 660 25 24

TANTS ON KUNST!

Festivali Koolitants 2021 meeskond

 

Peakorraldaja: Raido Bergstein
Tegevprodutsent: Eliisa Vellama
Projektijuht: Maike Maiste
Administraator: Kristjan Kriisa
Meeskond: Birgit Sitska, Getter Kõiv, Kristel Tall, Mareeta Ojasaar, Milena Kulikova, Tanel Puura, Kaisa Ruven, Tanel Veeremaa
Tehniline ettevalmistus: Kristjan Kurm, Joosep Kurm
Päevajuht: Inger
Kunstilised juhid: Linnar Looris (Eesti Rahvusballett), Kadi Aare
Virtuaalsete tantsupäevade tagasiside: Aleksandr Žemžurov, Tuuli Rand, Eliisa Sirelpuu, Kärt Anton, Rauno Zubko
Videote režii, toimetamine: Kadi Aare
Videote montaaž: Kadi Aare, Sven Soiver
Virtuaalsete tantsupäevade salvestus: Sven Soiver, Mikk Rosin
Kontserttuuri valguskunstnik: Priidu Adlas
Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli
Bussijuht: Mait Reits
Eesti Rahvusringhääling (ERR Menu, ETV): Kerttu Kaldoja, Kadi Katarina Priske, Margus Tamm, Magnus Suitso, Rauno Korju, Maris Rumberg
TV3/TV6 (rahva lemmik): Sven Soiver ja meeskond
Graafiline disain: Heidi Pähn, Kristel Laur

Eesti Tantsuagentuuri meeskond: Eliisa Vellama, Jane Miller-Pärnamägi, Kersti Uiboupin, Kristjan Kriisa, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Marju Leets-Kõiv, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk

 

Suur tänu: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet, Viljandi linn, Valga vald, trükikoda JOON, Eesti Noorte Tantsu Ühing

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur

www.koolitants.ee