UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2022!

Foto2b_kodulehele

Festival Koolitants 2022

Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse platvorm

Nii nagu varasematel aastatel, toob ka Koolitants 2022 kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

 

Tants, mis meie hinge toidab ja mõtlema paneb, on küll pidevas muutumises, kuid sellest on alati võimalik leida ühiseid tähendusi, mis kõnetavad meid kõiki.  

 

Koolitantsul suhtleme ja räägime tantsukeeles, hoolime ja hoiame. Ammutame inspiratsiooni nähtust ja kogetust ning seeläbi õpime tundma ka iseennast ja teisi.

 

Hea tantsuõpetaja, juhendaja, koreograaf ja tantsija - Koolitants 2022 ootab Sind osalema ja oma tantsurõõmu kõigiga jagama!

 

#koolitants2022

#tantsufestival

#tantsonkunst

 

Koolitants 2022 peab oluliseks:  tantsuhuvihariduse põhimõtted

Koolitants 2022 teeb koostööd tantsuvaldkonna katustega: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

ESINEJALE

Foto3b_kodulehele_c

Koolitants 2022 tantsupäevade reglementi loe

SIIT!

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED TANTSUPÄEVADE KOHTA

 

Miks Koolitants? 

Tants on kunst ning tantsukunstis on olulised sõnum ja sisu, mida oma tantsuga edastatakse. Eakohane lähenemine nii tantsude sisus kui vormis ning tantsijate oskuste rakendamine vastavalt nende võimekusele on Koolitantsul tähtsad. Moevooludest olulisem on isikupärase loomingu otsimine. 

 

Festival Koolitants teeb koostööd Eesti Tantsuhuvihariduse Liiduga, Eesti Noorte Tantsu Ühinguga ja Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga. 

 

Kes on Koolitantsule oodatud? 

Koolitantsule on oodatud kõik 4-22 aastased noored tantsijad ja nende tantsuõpetajad. Peaasi, et sulle meeldib tantsida ning vahet ei ole kas oled alustaja või edasijõudnud noor tantsija või autor. Oluline on, et tahad lavale, julged katsetada ning olla loov! 

 

Koolitants 2022 tantsupäevade ülesehitus.

Kõik soovijad, kel huvi ja julgust oma tantsuloomingut teistega jagada ning tahtmine laval esineda, on oodatud oma piirkonna tantsupäevale. Piirkondlikud tantsupäevad moodustuvad konkreetsetest maakondadest ning neil osalemine on eelduseks ka lõppkontserdile esinema jõudmisel. 

 

Eripreemiad, signatuurtantsud ja lõppkontsert.

Koolitants 2022 tantsupäevadel tunnustab kunstiline meeskond osalevaid tantse signatuurtantsude ja eripreemiate näol ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii nimetab oma lemmikud. 

 

Signatuurtants on 8(9) - 22 aastaste vanuseastmete tants, mis on oodatud esinema kõikidele Koolitants 2022 kontsertidele. See on võimalus pakkuda oma tantsuloominguga elamusi kogu Eestimaal ning teisalt läbi esinemiskogemuse avastada kõik võimalused, mis ühe tantsu sees peidus on. Signatuurtantsuks kandideerimine toimub samal ajal kui oma tantsu esimeses etapis 14.märtsiks andmebaasis registreerid, kuid lisaks sellele pead koolitants@tantsuagentuur.ee saatma ka tantsu salvestuse. Videosalvestused on mõeldud ainult kunstilisele meeskonnale ning neid me ei avalda, samuti jäävad saladuseks kandideerinud tantsud. Juhul kui Sinu tants sigantuurtantsuks valituks ei osutu, oled oodatud oma piirkondlikule tantsupäevadele koos teiste tantsudega.

Kõik  eripreemiad saanud tantsud on oodatud esinema Eesti tantsuhuvihariduse aasta suursündmusele - 

Koolitants 2022 lõppkontserdile.

 

Kuidas osaleda?

Sul on tants (või mitu)! 🙂

Mine Koolitantsu kodulehele ja seejärel vali ülevalt menüüst  registreeri  nupp ning logi andmebaasi sisse.

Esimeses etapis, mis on avatud 1.-14. märtsini, pead kirja panema tantsu pealkirja, maakonna, vanuseastme ja kestuse. 

Teises etapis, millega kinnitad festivalil osalemise, sisestad juba detailsed andmed oma tantsu kohta, seahulgas ka tantsijate nimekirjad. On täiesti arusaadav, et pandeemia tõttu võivad plaanid ja võimalused viimase hetkeni muutuda ning oleme teise etapi tähtaja tavapärasest veel mõne päeva edasi nihutanud. Pikem ajavaru ei ole kahjuks enam võimalik, seega arvesta, et peale nimekirjade kinnitamist väljastatud arveid me enam ei muuda.

 

NB! Teise etapi andmete esitamise tähtajad on piirkondlike tantsupäevade kontsertide kaupa:

Tartus 22.märtsil, 

Võrus ja Pärnus 28.märtsil, 

Viljandis 5.aprillil ja 

Paides 12.aprillil. 

 

NB! NB! Kui tantsu teise etapi andmed on tähtajaks esitamata ja kinnitamata, eemaldame tantsu automaatselt esinemis- ja proovigraafikutest. Peale teise etapi andmete kinnitamist genereerime tantsijate arvu põhjal osavõtutasude arve ning seejärel on vajadusel võimalik küll tantsijaid näiteks haigestumise korral vahetada, kuid arve summat vähendada mitte. 

 

Korraldusmeeskond annab oma parima, et aidata erinevatele registreerimistega seotud muredele lahendusi leida. Ole ka ise hoolas ning jälgi, et oled omalt poolt kõik vajaliku ära teinud, et vältida nii endale kui ka teistele põhjustatud lisatööd.

 

Registreerimisel ja kontsertide koostamisel arvestame traditsiooniliselt viie vanuseastmega. Kui Sinu tantsus on mitu vanuseastet koos, konsulteeri eelnevalt korraldusmeeskonnaga, millisesse vanuseastmesse oleks mõistlik tants registreerida või registreeri see automaatselt kõige vanema tantsija vanust arvestades. 

 

Ühe tantsija osalemise tasu on Koolitants 2022 tantsupäevadel mudilaste ja algklasside vanuseastmes 8 EUR + käibemaks ja vanemate vanuseastmete tantsudes 10 EUR + käibemaks. 

 

Hilinejatel, kel on esimese etapi registreerimise tähtajaks tantsu andmed sisestamata, on võimalik oma tants registreerida ainult kokkuleppel korraldusmeeskonnaga. 

 

Enne registreerimist loe läbi ka Koolitants 2022 tantsupäevade reglement. 

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

Cover for Festival Koolitants
12,240
Festival Koolitants

Festival Koolitants

NOORTE TANTSUKUNSTI PLATVORM
🪐 Koolitantsu 30. juubelihooaeg 🪐

#koolitants #tantsonkunst

4 weeks ago

Festival Koolitants
Ilusat, mõnusat ja mälestusterohket suve, koolitantsulised! ✨ Uue hooaja tantsupäevade kalendri leiad kodulehelt koolitants.ee Video: Koolitantsu Kompanii x säm x Kelly Vask x laivbänd Koolitants 2024 lõppkontserdil Rahvusooperis Estonia. Koreograafid Maarja Pruuli ja Kadi AareMuusika: Heydium / KiROT, säm ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 months ago

Festival Koolitants
🫂 KOOLITANTSUINIMESED 🫂Koolitantsu juubelihooaja puhul tunnustati ka neid olulisi koolitantsuinimesi ja -kooslusi, kes on läbi pikkade aastate olnud Koolitantsu kõrval. 🥰Aukirjad pälvisid:🫶 Piirkondlik eestvedaja ja üks festivalile enim tantse toonud autor-juhendaja – Andre Laine🫶 Maakondlik eestvedaja ja aastatepikkuse järjepideva panuse eest Hiiumaa tantsuellu – Tiina Kaev🫶 Panuse eest eesti tantsukunsti ja -haridusse läbi-iga-aastase osalemise Koolitantsu tantsupäevadel – Marina Jerjomina ja Stuudio Joy🫶 Eesti noorte tantsukultuuri järjepideva salvestamise, arhiveerimise ja viimise eest sadade tuhandete eestimaalaste kodudesse eest – Eesti Rahvusringhääling🫶 Mõjuka ja järjepideva kaasaegse ja loovtantsu esinedamise eest – Just Tantsukool🫶 Järjepideva omanäolise käekirjaga show- ja estraaditantsude lavaletooja – Showgrupp Vikerkaar🫶 Oma maakonna tantsuhariduse mitmekülgne ja järjepidev edendaja – Laine Mägi Tantsukool🫶 Aastatepikkune ja järjepidev noorte tantsuloomingu vahendaja Eestimaa telekanalitesse – Sven Soiver🫶 Aastatepikkuse ja järjepideva panuse eest Läänemaa tantsuellu – T-stuudio#tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 months ago

Festival Koolitants
🩶 NIKE TUNNUSTUSPREEMIA 🩶Kunstilised juhid ja maakondlike tantsupäevade žürii andis üle ka Nike'i tunnustuspreemia, mille pälvisid:✔️ julge ning selge ja eristuva käekirjaga noor koreograaf Anett Leesment Pärnumaalt✔️ nüansirohkuse ja eakohasusega silmapaistvate tantsude autor ning juhendaja Maarja Kukumägi Viljandimaalt✔️ noori tantsijaid kaasavate improvisatsiooniliste võtete ja ideede julge teostaja Kärt Tõnisson Tallinn#tantsonkunstkunst ja suured tNike Esinduskauplusedlused, et enda üllatus-tunnustuspreemiaga tantsuinimesi toetasite 🥰🥹 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Twitter feed is not available at the moment.

KALENDER

Esmaspäev, 14.03.2022 tantsude registreerimise tähtaeg (esitaja, pealkiri, piirkond, kestus) Koolitantsu andmebaasis ja signatuurtantsudeks kandideerivate videote esitamise tähtaeg

 

Piirkondlikud tantsupäevad:

Esmaspäev, 28. märts kell 14:00 mudilased, 1…4 klass – Teater Vanemuine suur maja / Tartumaa piirkondlik tantsupäev

Esmaspäev, 28. märts kell 18:30 4…7, 6…9, 10…12 klass - Teater Vanemuine suur maja / Tartumaa piirkondlik tantsupäev 

Laupäev, 02. aprill kell 12:00 mudilased, 4…7 klass – Võru Kannel / Võru-, Põlva-, Valgamaa piirkondlik tantsupäev 

Laupäev, 02. aprill kell 18:00 1…4, 6…9, 10…12 klass – Võru Kannel / Võru-, Põlva-, Valgamaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 03. aprill 12:00 mudilased, 4…7 klass – Pärnu Kontserdimaja / Pärnu-, Saare-, Lääne-, Hiiumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 03. aprill kell 18:30 1…4, 6…9, 10…12 klass – Pärnu Kontserdimaja / Pärnu-, Saare-, Lääne-, Hiiumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 10. aprill kell 12:00 mudilased, 4…7 klass – Teater Ugala / Viljandi-, Jõgevamaa piirkondlik tantsupäev 

Pühapäev, 10. aprill kell 18:00 1…4, 6…9, 10…12 klass – Teater Ugala / Viljandi-, Jõgevamaa piirkondlik tantsupäev
Reede, 15. aprill kell 18:00 6…9 klass– Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 16. aprill kell 12:00 mudilased, 4…7, 10…12 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Järva-, Harju-, Rapla- ning Ida- ja Lääne-Virumaa piirkondlik tantsupäev

Laupäev, 16. aprill kell 18:00 1…4, 6…9 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Järva-, Harju-, Rapla- ning Ida- ja Lääne-Virumaa piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 17. aprill 12:00 mudilased, 4…7 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev

Pühapäev, 17. aprill 18:00 1…4, 10…12 klass – Paide Muusika- ja Teatrimaja / Tallinna piirkondlik tantsupäev 

 

Esmaspäev, 2. mai  – LÕPPKONTSERDID / Rahvusooper Estonia 

 

Koolitantsu Kompanii

Registreerimine tantsijatele avaneb kevadel 2022.

Etendus toimub Rakvere Vallimäel 20.augustil 2022.

 

Tantsulavastuste off-programm

Toimub 2023.aastal.

 

KOOLITANTS@Just

Info filmiprogrammis osalemise tingimuste kohta avaldame 2022. aasta alguses.

FIlmid linastuvad PÖFFi laste- ja noortefilmide programmis novembris 2022.

PILETIINFO

 

Piletid hinnaga 8.- (üks kontsert) / 5.- (lapsed, õpilased kuni 18a õpilaspileti ettenäitamisel) ja 10.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti) on müügil fienta.com ja alates tund enne kontserdi algust kohapeal. Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

 

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel.

 

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

KÜSI MEILT
Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Tel +372 660 25 24
Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888
Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht
Kadi Aare
kadi@tantsuagentuur.ee
Tel +372 55 541 900
Kommunikatsioonispetsialist
Kaisa Kattai
kaisa@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 482 744

TANTS ON KUNST!

Koolitants 2022 meeskond

 

Peakorraldaja: Raido Bergstein

Kommunikatsioonispetsialist: Kaisa Kattai

Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht: Kadi Aare 

Infolaua projektijuht: Maike Maiste

Peaadministraator: Kersti Uiboupin

Meeskond: Anti Sepri, Elizabeth Kattai, Getter Kõiv, Henrik Mürk, Kaisa Ruven, Katarina Virve Mürk, Kristel Taal, Kristjan Kriisa

Meeskonna abilised: Eliisa Vellama, Tanel Veeremaa, Birgit Sitska, Kadri Toomsalu, Loviise Kätriin Gabrel

Tantsupäevade valguskunstnik: Priidu Adlas

Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli

 

Kontserte juhib: Inger

Kunstilised juhid: Elina Gorelašvili, Joonas Tagel

 

Piirkondlike tantsupäevade avanumbri “Who I Really Am” koreograafia: Kadi Aare, Janette Norkko

 

Mait Agu 70 programmi ettevalmistus ja esitus: Oksana Tralla, Maria Uppin-Sarv, Indrek Kornel, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia osakond, Tantsuansambel Lee, Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke

 

Tantsuõpetajate vestluspaneelis osalevad lisaks kunstilisele meeskonnale: Helena Pihel, Anne Tamm-Kivimets

 

Graafiline disain: Kristel Laur, Heidi Pähn

Videote režii, toimetamine: Kadi Aare

Andmebaasi tehniline haldus: Timo Tambet

Bussijuhid: Mait Reits, Ivo Reits

 

Eesti Rahvusringhääling (ETV, ERR Menu): Kerttu Kaldoja, Kadi Katarina Priske, Oliver Reimann, Magnus Suitso, Silver Riibak, Maris Rumberg, Mustafa Celik, Margus Tamm

TV3/TV6 (rahva lemmik): Sven Soiver

 

Eesti Tantsuagentuuri meeskond: Jane Miller-Pärnamägi, Kaisa Kattai, Kersti Uiboupin, Kristjan Kriisa, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Marju Leets-Kõiv, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk

 

Suur tänu: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Paide linn, Võru linn, Pakenditööstus, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit