SÜNDMUSTE KALENDER

TANTSURUUMIST

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele:ühine ruum - avatus - kokkupuutepunkt - võrgustik - koostöö - jagatud vastutus - protsess - areng - jätkusuutlikkus - järjepidevus - enesetäiendus

liikujalt > liikujale
Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö– ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega. TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

TEGEVUSED

liikumisSESOON

liikumisSESOON on tantsu-ja liikumispraktika keskne formaat, mis pakub regulaarset professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsuprofessionaalide, teatri- ja etenduskunstnike vahel.

 

TantsuRUUMi 7. hooajal jätkame treeningtundidega iga T kell 19:30-21:00 ja N kell 9:00-10:30!
Jälgi liikumisSESOONi läbiviijaid meie sotsiaalmeedia kanalites Facebookis ja Instagramis.
Käesoleval hooajal kureerivad tundide programmi tantsukunstnikud Karolin Poska, Hanna Junti ja Sofia Kruusamägi.

LiikumisSESOON on alguse saanud Sõltumatu Tantsu Laval 2016/17 hooajal ning selle projekti algatajaks on tantsukunstnik Joanna Kalm.

 

TÖÖTOAD

Töötubade raames saab toimuma kogemuste vahetus nii välismaal kui ka Eestis tegutsevate tantsuprofessionaalide vahel, mille vorm on vaba. Kohtumised toetavad kunstnike vaheliste kontaktide tekkimist, värskete loominguliste ideede teket, loovad võimaliku impulsi edaspidiseks loominguliseks koostööks ning enese täiendamiseks. Toimub erinevate kultuurikorraldajate ning tantsukunstnike koostööl, kus rakendatakse ka juba olemasolevaid võimalusi väliskülaliste näol, kes on Eestisse kutsutud etendama ning valmis osalema ka TantsuRUUMi programmis.

 

Toimub koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu kunstnikega, kus programmi loojateks peamiselt: Joanna Kalm, Eline Selgis, Eva Orupõld, Indrek Kornel, Maria Uppin-Sarv.

Koostööd oleme teinud ka Kanuti Gildi SAALiga, festivaliga Kuldne Mask, Jõhvi Balletifestival, TÜ VKA, TLÜ, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ning mitmete teiste organisatsioonidega, kel huvi töötubade programmi panustada!

RESIDENTUUR

Alates 2018. a. pakub TantsuRUUM tantsukunstnikele hooajalise residentuuri võimalust, mille vältel on residendil võimalik kasutada Eesti Tantsuagentuuri ruume, osaleda programmilistes tegevustest ning jagada ühes kaasresidentidega tundide/töötubade raames oma liikumis-ja kunstipraktikat. Hooajalise residentuuri eesmärgiks on pakkuda pikemaajalist kandvat ja toitvat keskkonda ning toetavat kolleegiumi. Residendid kureerivad ka noori ja kogenud tantsukunstnike kokku toova Vahelüli programmi.

 

2023/24 hooaja kunstnik-residentideks on Sveta Grigorjeva, Mari-Liis Eskusson, Triin Kauber, Jaana Persidski.

Eelnevatel hooaegadel on residentuuris osalenud järgmised tantsukunstnikud: Nele Suisalu, Igor Lider, Helina Karvak, Valeria Januškevitš, Indrek Kornel, Pääsu-Liis Kens, Tatjana Romanova, duo Eva Orupõld ja Sofia Filippou, Kadri Sirel, Siim Tõniste, Madli Paves, Naddie Simonovits, Christin Taul, Greta Liht, Laura Kvelstein, Hanna Junti, Joanna Kalm, Sofia Kruusamägi, Rūta Ronja Pakalne, Kaisa Kattai, Sylvia Köster, Maria Uppin-Sarv ja Eline Selgis.

 

Tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele on residentuur tasustatud.

 

 

TANTSUKUNSTNIKE ATELJEE

Eesti Tantsuagentuuri tantsuATELJEE programm pakub soodsaid võimalusi ruumide kasutamiseks tantsuprofessionaalidele - see on ruum inspiratsiooni kogumiseks, loometööks, katsetamiseks (proovideks, residentuurideks, showinguteks, projektideks) jm.

 

Tantsuprofessionaalide ateljee programmi toetab Kultuuriministeerium. Ruumide omafinantseeringu tasu arvestatakse ateljee kasutajatele vastava hinnakirja alusel, mis on leitav siit!

Eesti Tantsuagentuuris on 4 prooviruumi, suurustega 80 m2, 105 m2, 120 m2, 130 m2, millest kaks viimast ruumi on kohandatavad siirdeseina ära võtmisel üheks suureks saaliks suurusega 250 m2.

Pakume võimalusel vabasid aegu E-R peamiselt ajavahemikus 10:00-15:30 ning L-P terve päev.

 

Lisaks on erinevatel aegadel võimalik ruume rentida. Vaata täpsemat infot ruumidest, ruumide kasutamise tingimustest ning täida vastav sooviavaldus siin! 

 

KONTAKT

TantsuRUUMi aadress:
SA Eesti Tantsuagentuur
Hobujaama 12, 10117 Tallinn


TantsuRUUMi eestvedajad / üldkontakt:
tantsuruum@tantsuagentuur.ee

Jane Miller-Pärnamägi, jane@tantsuagentuur.ee, tel. +372 56 22 47 17
Eline Selgis, selgiseline@gmail.com
Joanna Kalm, joannakkalm@gmail.com

liikumisSESOONi programmi eestvedajad: Karolin Poska, Hanna Junti, Sofia Kruusamägi, Christin Taul

kontaktimprovisatsiooni programmi eestvedaja: Eva Orupõld

TantsuRUUMi sisu arendav töögrupp: Joanna Kalm, Eline Selgis, Karolin Poska, Eva Orupõld, Maria Uppin-Sarv, Ruta Pakalne, Hanna Junti, Jane Miller-Pärnamägi jt.

 

TantsuRUUMi tegevused ja areng on avatud jooksvatele pakkumistele ja ideedele- oleme ühenduses!

 

Täname koduleheküljel kasutatud fotode loa eest:
Ekaterina Soorski, programmis osalevate töötubade läbiviijaid ning fotoautorit Tristan Perez Martini.