Žürii valis Koolitants 2020 piirkondlikele tantsupäevadele tantsud

Selgusid Festivali Koolitants piirkondlikele tantsupäevadele valitud tantsud

Festivali Koolitants üks ring on jõudnud vahekokkuvõteteni. Kuu aja eest alanud maakondlikud tantsupäevad on tänaseks lõpule jõudnud ja erinevatele festivalilavadele üle Eesti jõudis pea 6500 noort andekat tantsijat. 

Ühe uuendusena naasevad 2020. aastal peale mõneaastast pausi programmi tagasi piirkondlikud tantsupäevad. Žürii valib sinna tööd maakondlikelt tantsupäevadelt, millel näeb piisavalt potentsiaali. Kuna nüüd on Koolitantsu festivalil rohkem kontserte, siis žüriil on võimalus valida edasi ka rohkem värskeid ja säravaid tantse kõikidest maakondadest. Igasuguse kunsti hindamisel, nii ka tantsukunsti puhul, on sees suur annus subjektiivsust, mis tuleb kaasa hindaja enda maitse- ja elukogemusega. Koolitantsu žüriiliikmed on justkui festivali kunstilised juhid.

Alanud hooajal kuuluvad maakondlike tantsupäevade põhižüriisse tantsija ja tantsukunstnik Kaisa Kattai, klassikalise tantsu õpetaja ja tantsija ning koreograaf Valeria Januškevitš ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpukursuse tudeng Carl Heinrich Pruun. 

Festivali maakondlike tantsupäevade žürii liige Valeria Januškevitš seletab, mis on žüriil hindamise juures oluline: „Tantsudes me vaatame kahte poolt – üks on õpetaja osa selles ja teine tantsijate panus. Meelde jäävad teosed, kus need kaks poolt ei ole eraldi vaid sealt kumab läbi tantsijate ja tantsuõpetaja koostöö ja usaldus. Siis on ka keerulist koreograafiat tantsijatel mugav ja hea tantsida.“

Kaisa Kattai avas omalt poolt valiku tegemise tagamaid: „Valituks said tantsud, mis paistsid silma millegi erilise poolest, olgu see siis tantsu leidlik idee, tantsijate artistlikkus, kostüümid, lavakasutus. Peamine on aga ikka see, et kõik need komponendid moodustaksid kunstilise terviku.“

„Kuna žürii on sel aastal ka kunstiliste juhtide rollis, siis püüdsime oma valikutega luua ka vaataja jaoks variatiivsust ning valida tantsud kontsertidele võimalikult eriilmelised. Et oleks showd, tugevust, tundelisust, ideid ja kõike muud, mis tantsu saab panna“, lisas Carl Heinrich Pruun.

Sel aastal valib lõppkontsertidel esinevad tantsud välja lavastusmeeskond. Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein ütleb: ”Lavastusmeeskonna  ülesandeks on koostada kontsert, mida nemad soovivad publikule ja osalejatele pakkuda, lähtudes Koolitantsu eesmärkidest ja lavastajate kunstilisest nägemusest. Kindlasti on see teistsugune elamus ja kogemus kui punktide kokkulugemine, millega tantsusündmustel osalejad siiani harjunud on.” Lõppkontserdi eesmärk on pingevabalt pakkuda nauditavat tantsukunsti Eesti noorte esituses.

Lisaks jõuavad lõppkontsertide off-programmi ka noorte tantsijate esitatud tantsulavastused.

Piirkondikele tantsupäevadele valitud tantsude loendiga saab tutvuda siin: http://tantsuagentuur.ee/koolitants/maakondlikud-tantsupaevad/#edasipaasejad