UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2023!

Foto 1 kodulehele-100

Festival Koolitants 2023

Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse platvorm

Head tantsuõpetajad, juhendajad ja koreograafid!

 

Nagu varasematel aastatel, on ka sel festivaliaastal meie suurimaks sooviks Koolitantsul esile tuua laste ja noorte tantsuharidust ning seada fookusesse erilisi kunstilisi hetki.

 

Täna juba 29. korda toimuv Koolitants jõuab traditsiooniliselt oma tantsupäevade, kinoseansside ja etendustega lavadele ja teatrisaalidesse kõikjal üle Eesti ning esmakordselt oma ajaloos ka väljaspool.

 

Novembris linastuvad Tallinna ja Tartu kinodes Koolitants x Just Film programmi valitud filmid noortefilmide alafestivali Just Filmiga.

 

Jaanuaris toimuvad konkursid Koolitantsu Kompanii kolmeteistkümnendasse lendu. Tulemas on põnev koostöö Šotimaa rahvusliku noorte tantsukompaniiga, kus juba suveks valmivad ühistöös kolm lühilavastust, mis etenduvad nii Eestis kui ka Šotimaal. Proovide ja etendustega alustame kevad-talvel Tallinnas ning lõpetame suvel Glasgow´s ja Edinburgh´is.

 

Koolitants 2023 tantsupäevad jõuavad publikuni jaanuarist kuni maikuuni, taaskord kolmeetapilisena. Maakondlike tantsupäevade lavadele on oodatud kõik noored tantsuhuvilised nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest. Valiku piirkondlikele tantsupäevadele pääsevate tantsude osas teeb žürii ning lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega. Seejärel toimuvatel piirkondlikel tantsupäevadel teevad osalevatest tantsudest valiku ka sel aastal festivali kunstilised juhid ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, otsustades, millistel tantsudel avaneb võimalus esineda 2023 aasta lõppkontserdil Ugala Teatris. 

 

Tants muudab meie maailma paremaks!

Tants on kunst, mille kogemine tekitab alati mõtteid, mida tasub sõpradega jagada. 

Nii nagu varasematelgi aastatel, toob Koolitants ka algaval hooajal kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

 

Kohtume Koolitantsul!

 

Raido Bergstein

Koolitantsu peakorraldaja

 

#koolitants2023

#tantsufestival

#tantsonkunst

 

Koolitants 2023 peab oluliseks:  tantsuhuvihariduse põhimõtted

Koolitants 2023 teeb koostööd tantsuvaldkonna katustega: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

ESINEJALE

Foto 2 kodulehele-100

KOOLITANTS 2023 tantsupäevade esinejate korduma kippuvad küsimused:

 

Kes on Koolitantsu tantsupäevadele oodatud?

Kõik 4-22 aastased lapsed ja noored, kes esitavad omaloomingulisi ja/või koostöös juhendajaga valminud tantsunumbreid. Tantsijate ettevalmistustase ei oma soovis festivalile tulla tähtsust. Peaasi, et on olemas koreograafiline ja eakohaselt teostatud idee, mida soovitakse teistega jagada. 

Publikuks ootame kõiki tantsuhuvilisi! Kui maakondlikel tantsupäevadel saab laval näha maakondlikke tegijaid, siis piirkondlikel tantsupäevadel on eelvaliku teinud juba žürii ning kunstiliste juhtide poolt koostatud lõppkontserdid on Eesti tantsuhuvihariduse 2023.aasta põnevamad ja puudutavamad.

 

Kui palju tantsupäevadel osalemine esinejale maksab?

Mudilaste ja algklasside vanuseastmes on osalemise tasu ühe tantsija kohta ühes tantsus 9,60 eurot (hind sisaldab juba 1,60 eurot käibemaksu) ning teistes vanuseastmetes ühe tantsija kohta ühes tantsus 12 eurot (hind sisaldab juba 2 eurot käibemaksu). 

Tantsijate nimekirjad tuleb esitada ning osavõtutasude arve tasuda nagu ikka kolme-nelja päeva jooksul enne maakondliku tantsupäeva toimumist. 

Piirkondlikel tantsupäevadel ja lõppkontserdil esinemise eest lisaks tasuma ei pea.

 

Millal algab registreerimine? 

Registreerimine tantsupäevadele kestab esimeses etapis 13. detsembrist 2022 kuni 5. jaanuarini 2023. Esimeses etapis tuleb kirja panna tantsu põhiandmed (kestvus, pealkiri, maakond, vanuseaste). Teine etapp toimub vastavalt maakondlikele tantsupäevadele ning lõpeb tantsupäeva toimumise nädala esmaspäeval. Teises etapis tuleb esitada tantsijate nimekirjad, heliloomingu autoriõiguste andmed jms info. Osavõtutasude arved saadame teele kohe peale teise etapi registreerimise tähtaega.
NB! Kui oled esimeses etapis andmed esitanud kui festivalile siiski tulla ei plaani, kustuta see info oma kontolt enne teise etapi tähtaega ise ära. Siis ei hakka festivali tiim sind küsimustega tüütama.

 

Kuidas Koolitants osalejaid tunnustab?

Maakondlikel tantsupäevadel annab žürii kontserdi lõpul välja tunnustuspreemiad ning peale kõikide tantsupäevade äravaatamist valib välja piirkondlikel tantsupäevadel osalevad tantsud. Tunnustuspreemia eesmärgiks on tunnustada tegijaid kohalikul tasandil ning märkida ka väiksemaid detaile, millele suures plaanis alati tähelepanu ei jõua pöörata. Maakondlikelt piirkondlikele kontsertidele tantsude valikul jälgib žürii, et esindatud oleksid kõik maakonnad. 

Piirkondlikelt tantsupäevadelt valib lõppkontserdil esinevad tantsud välja festivali kunstiline tiim, kelle ülesandeks on koostada elamusi pakkuvad ja nii esinejaid kui ka publikut puudutavad lõppkontserdid. Lisaks tunnustab tantsusid Eesti Noorte Tantsu Ühingu koosnev noortežürii, kuhu kuulumise eelduseks on tantsuanalüüsi koolituse läbimine. Noortežürii poolt eripreemia pälvinud tantsud on samuti valitud esinema lõppkontserdile. 

Lõppkontserdid on tervikud ning neil tantsusid eraldi enam esile ei tooda.

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

4 days ago

Festival Koolitants
"KUI MA VEEL NOOR JA JUMAL OLIN"Uus Koolitantsu Kompanii lavastus toob Jõhvi Kontserdimajja mitukümmend noort ja andekat tantsijat Ida-Virumaalt ja üle Eesti. ✨ Luuakse noortele, noortega koos ja noortest inspireerituna. 📣 ETENDUSED: 15. oktoober kell 18:005. november kell 18:00 6. november kell 15:00 (ideaalne võimalus kooliklassiga liitumiseks!) ⚡️ LISAINFO ja PILETID: www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/kui-ma-veel-noor-ja-jumal-olin-86995/ #tantsonkunst #koolitantsukompanii ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
Koolitantsu Kompanii tantsulavastus "Kui ma veel noor ja jumal olin"⚡️ ETENDUSED: 15. oktoober ja 5. + 6. november / Jõhvi Kontserdimajas ⚡️Tule naudi noorte tantsijate energiat, kes ei pelga halli argipäeva, kelle meeltes on homne alati täis lootust ning uusi põnevaid radu, mida avastada. 👇 PILETID on müügil 👇www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/kui-ma-veel-noor-ja-jumal-olin-86995/ #KoolitantsuKompanii#tantsonkunst ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
View on Facebook

2 weeks ago

Festival Koolitants
⚡ Koolitantsu Kompanii 14. lennu uuslavastus "KUI MA VEEL NOOR JA JUMAL OLIN" ⚡ Koolitantsu Kompanii uuslavastus “Kui ma veel noor ja jumal olin” on lugu noortest ja nende Eestist. Need on inimesed, kes ei pelga halli argipäeva, kelle meeltes on homne alati täis lootust ning uusi põnevaid radu, mida avastada.Hoogne tantsulavastus laseb end kanda armastatud kodumaisel muusikal, mis meid puudutab ja koos tegutsemas hoiab. Lavale astuvad mitukümmend noort ja andekat tantsijat Ida-Virumaalt ning mujalt Eestist.🫶 ETENDUSED: 15. oktoober + 5. ja 6. november Jõhvi Kontserdimajas 🫶 LISAINFO ja PILETID: www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/kui-ma-veel-noor-ja-jumal-olin-86995/#koolitantsukompanii #tantsonkunst ✌️Koreograafid-lavastajad: Maarja Pruuli, Kadi Aare✌️Muusikaline juht: Kelly Vask✌️ Koos tantsijatega astuvad lavale: säm, Kelly Vask ja live-bänd✌️ Stsenograaf: Evely Vahtramäe✌️ Valguskunstnik: Priidu Adlas✌️ Repetiitor: Kerstin Lõhmus✌️ Lavastuses kasutatud tekstid: Keiti Vilms ... See MoreSee Less
View on Facebook
Twitter feed is not available at the moment.

KALENDER

KOOLITANTS 2023 TANTSUPÄEVAD 

NB! Graafikus võib ette tulla muudatusi!

 

Maakondlikud tantsupäevad

22. jaanuar, pühapäev, kell 12.00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid - Teater Vanemuine, suur maja (Tartumaa)
22. jaanuar, pühapäev, kell 18.00 algklassid, gümnaasium - Teater Vanemuine, suur maja (Tartumaa)
3. veebruar, reede, kell 18.00 kõik vanuseastmed - Vene Kultuurikeskus (Harjumaa)
4. veebruar, laupäev, kell 12.00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid - Vene Kultuurikeskus (Tallinn)
5. veebruar, pühapäev, kell 12.00 algklassid, gümnaasium - Vene Kultuurikeskus (Tallinn)
11. veebruar, laupäev, kell 18.00 kõik vanuseastmed - Rakvere Teater (Ida- ja Lääne-Virumaa)
12. veebruar, pühapäev, kell 12.00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid - Pärnu Kontserdimaja (Pärnu- ja Läänemaa)
12. veebruar, pühapäev, kell 18.00 algklassid, gümnaasium - Pärnu Kontserdimaja (Pärnu- ja Läänemaa)
18. veebruar, laupäev, kell 18.00 kõik vanuseastmed - Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus (Valgamaa)
19. veebruar, pühapäev, kell 12.00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid - Võru Kannel (Võru- ja Põlvamaa)
19. veebruar, pühapäev, kell 18.00 algklassid, gümnaasium - Võru Kannel (Võru- ja Põlvamaa)
10. märts, reede, kell 18.00 kõik vanuseastmed - Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva- ja Raplamaa)
12. märts, pühapäev, kell 12.00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid - Viljandi Ugala Teater (Viljandi- ja Jõgevamaa)
12. märts, pühapäev, kell 18.00 algklassid, gümnaasium - Viljandi Ugala Teater (Viljandi- ja Jõgevamaa)
18. märts, laupäev, kell 15.00 kõik vanuseastmed - Kuressaare Kultuurikeskus (Saare- ja Hiiumaa)

 

Piirkondlikud tantsupäevad

2. aprill, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Lääne- ja Hiiumaa)

Kell 12:00 mudilased, algklassid, 6.-9. klassid
Kell 18:00 4.-7. klassid, gümnaasium

8. aprill, laupäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva-, Rapla-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa)

Kell 12:00 mudilased, 4.-7. klassid, gümnaasium
Kell 18:00 algklassid, 6.-9. klassid

9. aprill, pühapäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Tallinn, Harjumaa)

Kell 12:00 mudilased, algklassid, 4.-7. klassid
Kell 18:00 6.-9. klassid, gümnaasium

16. aprill, pühapäev, Viljandi Teater Ugala (Tartu-, Viljandi-, Valga-, Võru- ja Põlvamaa)

Kell 12:00 mudilased, algklassid, 6.-9. klassid
Kell 18:00 4.-7. klassid, gümnaasium

 

Lõppkontserdid

7. mai, pühapäev, Teater Ugala

Kell 15:00 mudilased, 4.-7. ja 6.-9. klassid

Kell 18:00 1.-4. ja 10.-12.klassid

 

 

Just Film x Koolitants

Toimub 2023. aasta sügisel.

PILETIINFO

 

NB! KONTSERTIDE PILETID ON VÄLJA MÜÜDUD! 
KOHAPEAL PILETIMÜÜKI EI TOIMU.

 

Lõppkontsertide piletid hinnaga 15.- (üks kontsert) / 10.- (laps / õpilane / üliõpilane / õpetaja / pensionär) on müügil alates 20. aprillist fienta.com.
Vähemalt 10 täispileti korraga ostmisel on ühe pileti hinnaks 8.-

 

NB! Kontserdipäeval on piletid müügil vaid tund enne algust kohapeal. Kui eelmüügist on piletid välja müüdud, siis kohapeal piletimüüki ei toimu.

Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

 

Meelespea piletiostjale

  • Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu. Kõik müügil olevad piletid on määratud kohtadega, tagamaks tantsusõpradele kindel istekoht kontserdi lõpuni 🙂
  • Korraldaja ei vaheta pileteid ümber ega osta tagasi. Veendu eelnevalt, kas ostad piletid õigele kontserdile.
  • Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel. Kui lapsevanem soovib väikese esineja kontserdi vaheajal enda juurde istuma kutsuda, peab tantsija istuma vanema süles.

 


 

Kui avaldate täispikkuses Koolitantsu kontserdil filmitud tantse, siis palume järgida järgmisi juhiseid:
1. Lisada video peale, alla vasakusse nurka: #tantsonkunst
2. Lisada video alltekstile:

Festival Koolitants 2023 (või muu aastanumber) 
www.koolitants.ee

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur.

 

KÜSI MEILT
Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888
Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht
Kadi Aare
kadi@tantsuagentuur.ee
Tel +372 55 541 900
Kommunikatsioonispetsialist
Kaisa Kattai
kaisa@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 482 744

TANTS ON KUNST!

KOOLITANTS 2023 TANTSUPÄEVADE TIIM


Peakorraldaja: Raido Bergstein

Kommunikatsioonispetsialist: Kaisa Kattai

Registreerimiste, graafikute, kunstilise tiimi projektijuht: Kadi Aare

Tantsupäevade korraldusjuht: Anti Sepri

Infolaua juht: Maike Maiste
Tiim: Ethel Meier, Elizabeth Kattai, Heidi Mõts, Kadri Toomsalu, Kaisa Heleen Lääne, Kaisa Ruven, Karmen-Liis Kiipus, Katarina Virve Mürk, Loviise Kätriin Gabrel, Marta Aher, Marta Liisa Kala, Rebeca Victoria Tomson, Siim Sander Saar, Tanel Veeremaa, Henrik Mürk, Kertu Allas-Laumets, Samuel Hõim
Graafiline disain, fotod, videod, toimetamine: Kadi Aare

Tantsupäevade valguskunstnik: Priidu Adlas, Sander-Aleks Paavo

Fotograaf: Diana Ruitlane-Rüütli

Bussijuht: Mait Reits

 

Kontserdijuht: Kelly Vask

Maakondlike tantsupäevade žürii: Joonas Tagel, Aneta Varts, Maigret Peetson

Kunstilised juhid: Eliisa Sirelpuu, Teet Kask

 

Peaadministraator: Kersti Uiboupin

Administraator: Valeria Januškevitš

Andmebaasi tehniline haldus: Timo Tambet

 

Meediapartnerid: Eesti Rahvusringhääling (ETV, Menu), TV3/TV6

 

Eesti Tantsuagentuuri tiim: Jane Miller-Pärnamägi, Kaisa Kattai, Kersti Uiboupin, Kristjan Kurm, Lii Ainsalu, Raido Bergstein, Ulvi Kroon-Mürk, Valeria Januškevitš

 

Koolitants 2023 tantsupäevade trükistel ja videotes: Aarup Maaroos, Anete Põltsama, Jakob Mattias Verlin, Karolin Sakjas, Kärolin Püvi, Liisi Karolin Kolk, Liisi Villem, Lillith Kamsakann, Mona Viilup, Roosi Pajula, Viktoria Kovaljova

 

Suur tänu: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Paide linn, Viljandi linn, Pakenditööstus, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit