LÕPPKONTSERDID 2024

NB! Graafikus võib ette tulla muudatusi!

 

6. mai, esmaspäev, Rahvusooper Estonia
7. mai, teisipäev, Rahvusooper Estonia

KOOLITANTS 2023 KUNSTILISED JUHID JA KONTSERDIJUHT

Kunstiline 2023_Eliisa Sirelpuu_ruut

ELIISA SIRELPUU

Kes on ELIISA SIRELPUU? 

Eliisa on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Peale lõpetamist on ta aktiivselt tegelenud tantsuõpetaja ja koreograafina. Ta on end ülikooli ajal kui ka hiljem tantsuliselt arendanud ning täiendanud erinevate õpetajate ja koreograafide käe all nii Eestis kui välismaal.

Milline tants on tants? 

“Ma arvan, et kui mõelda selle küsimuse peale dimensionaalselt, siis skaala ühes otsas võks olla suvisel varahommikul muru peal kõnnitud sammud ja teises otsas detailideni ette valmistatud tervik lava kontekstis.”

Mida ootad Koolitantsult? 

“Ootan põnevaid ning nauditavaid tantsupäevi!”

Kui saaksid liita või lahutada mõnda tantsustiili omavahel kokku, siis mis need oleksid? 

“Ma arvan, et järjest rohkem liidetakse ja terviku mõttes ei ole lõpuks oluline, mis žanriga on tegu, vaid oluline on hoopis, kas see jõuab minu kui vaatajani ja kas see puudutab mind.”

Kunstiline 2023_Teet Kask_ruut

TEET KASK

Kes on TEET KASK? 

Teet Kask on endine balletiartist ja praegu lavastaja, koreograaf ja loovjuht MUBA-s. Ta on töötanud Eesti Rahvusooperi, Rootsi Kuninglikus Ooperi ja Norra Rahvusooperis. Tegutsenud vabakutselise lavastaja-koreograafina pea 20 aastat ning andnud loenguid ja meistriklasse nii Eestis, kui välismaal.

Milline tants on tants? 

“Tantsuline liikumine, mis jagab rõõmu ning paneb unustama aja ja ruumi.”

Mida ootad Koolitantsult? 

“Palju rõõmu!”

Kui saaksid liita või lahutada mõnda tantsustiili omavahel kokku, siis mis need oleksid? 

“Pole oluline millist stiili kasutab tantsija, tähtis on ajend mis paneb tantsima – selge lugu.”

Kelly Vask_ruut

KELLY VASK

Kes on KELLY VASK? 

Kelly Vask on Lääne-Virumaalt pärit muusikas marineerinud neiu, kes on nüüdseks oma seiklustega Viljandisse jõudnud. 2023. aastal on ta tõeline hunt Kriimsilm. Kelly on laulja, laulukirjutaja ja produtsent, aga suure ampsu tema ajast võtab ka õpetamine kolmes koolis ja magistriõpingute lõpetamine. “Öeldakse, et kes teeb, see jõuab – no ma siis teen!”

Mõningatele tantsuhuvilistele on ta tuttav möödunud suvel toimunud Koolitantsu Kompanii tantsulavastusest "Udus või ilmsi".

Milline tants on tants? 

“Minu jaoks peab tantsul olema lugu, mingi sõnum, mingi emotsioonide virr-varr. Ega niisama fist-pump`imine võib ka tants olla, aga kui sellel puudub laiem kontekst, siis see ei puuduta mind nii sügavalt."

Mida ootad Koolitantsult?

“Oh, kõike ja mitte midagi!
Ma tean, et see saab olema üks vinge seiklus kõikidele tantsijatele, juhendajatele, kogu tiimile ja sealhulgas ka mulle. Ma olen väga põnevil! Aga konkreetseid ootusi mul ei ole – nii on veel huvitavam ja üllatusterohkem.

Kunagi ammu-ammu, kui ma tantsuga tegelesin, tahtsin väga Koolitantsul osaleda. Nüüd siis saan… seega üks väga pikaaegne ootus-lootus saab üsna varsti teoks!”

Kui saaksid liita või lahutada mõnda tantsustiili omavahel kokku, siis mis need oleksid? 

“Ma mõtlesin sellele kohe tükk aega. Kas te olete näinud, kuidas osseedid tantsivad? Nad rohkem nagu lihtsalt hõljuvad ringi. Aimuks siia link ka:https://www.youtube.com/watch?v=SpWF628rWBY
Ma arvan, et osseetide rahvatants kombineeritult ükskõik millega oleks päris lahe! Näiteks tutting võiks toimida."

LÕPPKONTSERTIDEL ESINEVAD TANTSUD