PIIRKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD

L, 07.03  Lääne-, Pärnu-, Saare- ja Harju- ja Hiiumaa/Haapsalu  Kultuurikeskus

Kell 12: 00: eelkool, 9-14 a, 12-17a

Kell 18:00: algklassid, 16-22a

 

P, 08.03  Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartumaa/Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

Kell 12: 00: eelkool, 9-14 a, 12-17a

Kell 18:00: algklassid, 16-22a

 

L, 17.10 (muudatus 24.04)  Järva-, Rapla-, Jõgeva- ja Viljandimaa, Ida-Virumaa (muudatus 19.02) /Paide Muusika- ja Teatrimaja esimene päev

Kell 12: 00: eelkool, 9-14 a, 12-17a

Kell 18:00: algklassid, 16-22a

 

P, 18.10 (muudatus 24.04)  Tallinna ja Lääne-Virumaa/Paide Muusika- ja Teatrimaja teine päev

Kell 12: 00: eelkool, 9-14 a, 12-17a

Kell 18:00: algklassid, 16-22a

 

KOOLITANTS 2020 LAVASTUSMEESKOND JA ÕHTUJUHT

LAVASTUSMEESKOND

Kadi

KADI AARE

 

 

Kes on Kadi?

Kadi on koreograaf, tantsuõpetaja, video- ja helikunstnik, kes Koolitantsu seltskonnale pole võõras. Tema käe all valmis Koolitantsu Kompanii 11. lennu tantsufilm „Jäljed ja koostöös Maarja Pruuliga 10. lennu lavastus „Ärka üles“.

 

Sinu esimene suurem lavakogemus?

See oli üks Maido Saare lavastus. Mina olin alles väike tüdruk ja mäletan rohkem lava taga toimuvat. Grimmiruumi sagin, minust kõvasti vanemad tantsijad enesekindlalt harjutamas ja prints… krooniga prints ja põmm, siis mäletan suurt lõpuaplausi ja palju naeratusi.

 

Mida ootad Koolitantsu lõppkontserdilt?

Rõõmu, sügavust, vabadust, avatust, avastamist ja nautimist nii tantsijatelt, juhendajatelt kui kontserti publikult.

 

Milline on su enda tantsukogemus?

Kronoloogiliselt lähenedes rahvatantsust house tantsuni.

KRISTJAN KURM

 

Kes on Kristjan?
Kristjan on lavastaja, dramaturg, lava- ja valgustehnik. Ta on olnud pealavastaja parem käsi suurel tantsupeol ja tema tööde vilju näeb menukates revüülavastustes Starlight Cabaret esituses.

 

Sinu esimene suurem lavakogemus?

Selleks on kahtlemata aastal 1993 Linnahallis etendunud muusikal “West Side Story”, mille lavastas Neeme Kuningas ja koreograafiks oli Mait Agu.
Koos Estonia teatri tollaste staaridega olid laval praktiliselt kõik TLÜ koreograafi õppetooli tantsutudengid ja muusikakadeemia ooperistuudio.
Selles lavastuses oli mastaapsust ja nooruslikku hulljulgust ning kunsti nimel sai ohverdatud ka heledad juuksed – ühele esimese kursuse tudengile oli see rohkem kui suur lavakogemus.

 

Mida ootad Koolitantsu lõppkontserdilt?

Ootan, nagu alati, elamust tantsukunstist ja lavaenergiast, millesarnast saabki kogeda vaid kord aastas ja Koolitantsu lõppkontserdil.
See on unikaalne kontsentraat, mida manustan kevadväsimuse vastu juba 24 aastat järjest.
Uskuge - sellest paremat ma pole veel leidnud.

 

Milline on su enda tantsukogemus?

Tants ongi olnud mu eluks kõigis oma vormides. Alustasin kunagi tantsijana 1. klassi rahvatantsurühmas, siis läbi võistlustantsu jõudsin TLÜ koreograafia õppetooli, mille lõpetasin 1997. aastal.
Olen ka õpetanud, lavastanud ja loonud mõned koreograafiad kuid täna pean ennast pigem tantsuvaldkonna bürokraadiks ehk korraldan, muretsen, võitlen ja toimetan tantsuvaldkonna hea käekäigu eest igapäevaselt koos aatekaaslastega Eesti Tantsuagentuuris.

Kristjan

ÕHTUJUHT

Inger

Kes on Inger?

Inger on artist, jalgpallitreener, sõber ja inimene, keda saab usaldada ning Koolitants 2020 piirkondlike tantsupäevade õhtujuht 🤩🤩🤩

 

Sinu esimene suurem lavakogemus?

Minu esimene suurem lavakogemus on eelmise aasta Eesti Laulu finaal Saku Suurhallis.

 

Mida Koolitantsult ootad?

Uusi kogemusi, säravaid ja vahvaid tantsijaid ning nende esitusi. Loodetavasti saan ka ise mõne tantsu selgeks.

 

Milline on sinu enda tantsukogemus?

Kui on hea muusika, siis ikka tantsin. Juba väiksena nõksus puus muusikarütmile kaasa ja mõned aastad tagasi käisin aasta jagu hiphop tantsu trennis.

LÕPPKONTSERDILE VALITUD TANTSUD 

“Kambavaim” Janne Ristimetsa Tantsustuudio, autor Janne Ristimets, mudilased

“Ruttu tutu” Stuudio dotE, autorid Kätlin Raja, Mirjam Rõõmussaar, Diana Ossipova ja Kati Ly Koit, mudilased

“Pokud rännuteel” Võimlemisklubi Janika Võru osakond, autor Eliise Abel, mudilased

“Maraton” Tantsuteater Polly, autor Kerstin Lõzlova, 1..4. klass

“iil” S-Stuudio, autor Reelika Poroson, 1..4. klass

“Tormi ja tuulega” Shaté Tantsukool, autor Triin Tamm, 1..4. klass

“Kuuhaldjad” Tantsustuudio Dance Company, autor Angela Murumaa, 1..4. klass

“Ilmatüdrukud Eestist” Laine Mägi Tantsukool, autor Ingrid Jasmin, 1..4. klass

“Laske sisse, andke kommi” Võru Tantsukeskus, autor Egely Pruuli, 1..4. klass

 

“Oh mina vaene...” Stuudio dotE, autorid Kertu Raja ja Kätlin Raja, 4..7. klass

“Sfäär” Tantsuansambel Neposedõ, autor Elvira Prosvetova, 4..7. klass

“KreisiStacy”Shaté Tantsukool, autor Irena Pauku, 4..7. klass

“Kaotatud mäng” Võru Tantsukeskus, autor Andre Laine, 4..7. klass

“Unistuste poole teel” Laine Mägi Tantsukool, autor Ingrid Jasmin, 4..7. klass

“Rotipesas” FACE Moe- ja Tantsukool, autor Maarja Kukumägi, 4..7. klass

“Kosmosemutt” ETA Tantsukool, autor Julia Koneva, 4..7. klass

“Öös on asju” Kullo KT Stuudio, autor Sandra Põld, 4..7. klass

“Ära peida end!” Kullo KT Stuudio, autor Mirjam Murel-Punder, 4..7. klass

“Raha” Stuudio dotE, autorid Kertu Raja ja Allar Valge, 4..7. klass

 

“Pesa” Showgrupp Vikerkaar Saue, autor Marilin Kongo, 6..9. klass

“Hingelinnud” Stuudio dotE, autor Liisa Laine, 6..9. klass

“Teekond lavale” Black and Brownie Tantsukool, autor Kristjan Ploomipuu, 6..9. klass

“Puurilinnud” Laine Mägi Tantsukool, autor Ingrid Jasmin, 6..9. klass

“Vaikuse hääl” Tähtvere Tantsukeskus, autor Elina Gorelašvili, 6..9. klass

“Vabaks lastud lind” Bellezza, autor Elina Gorelašvili, 6..9. klass

“Ülikondade tants kestab veel”Just Tantsukool, autor Helle Mari Toomel, 6..9. klass

“Seneca Efekt” Tähtvere Tantsukeskus, autor Berit Piir, 6..9. klass

“Sähvatus” Võru Kunstikooli tantsutrupp Katariina, autor Janeli Sikaste, 6..9. klass

“Une meeles” SIJA /VK Sirutus ja VK Janika/, autor Tea Kõrs, 6..9. klass

 

“Ebamaine” Laine Mägi Tantsukool, autor Sandra Põld, 10..12. klass

“Liikuvad mõtted” T-Stuudio, autor Karoline Suhhov, 10..12. klass

“Väärtus” Black and Brownie Tantsukool, autor Grete Kuusik, 10..12. klass

“Nähtamatud ahelad” Laine Mägi Tantsukool, autor Ingrid Jasmin, 10..12. klass

“Nagu Boss” VK Janika Tantsuline eliitrühm, autor Elina Gorelašvili, 10..12. klass

“Lootos” Võru Kunstikooli tantsutrupp Katariina, autorid Ly Berishvili ja Janeli Sikaste, 10..12. klass

“Notre-Dame” VK Janika Tantsuline eliitrühm, autor Elina Gorelašvili, 10..12. klass

“sss” FACE Moe- ja Tantsukool, autor Maarja Kukumägi, 10..12. klass

“Uus tase” Varjud, autor Valeria Vetoškina, 10..12. klass

“1i” Kullo KT Stuudio, autor Sandra Põld, 10..12. klass

“Tehisinimesed” JJ-Street Popping, autor Tauri Vosman, 10..12. klass

“Obadus” Dreamstudio, autorid Julia Koneva ja Carolyn Veensalu, 10..12. klass

“Mono” DanceAct - WAF Tantsukool, autorid Mark Monak ja Annabel Piirma, 10..12. klass

“Sina, mina – MEIE” ETA Tantsukool, autor Liisa Laine, 10..12. klass

“Ime” Varjud, autor Valeria Vetoškina, 10..12. klass

“Kooritants” JJ-Street Tantsukool, autor Kätriin Kübar, 10..12. klass

“Ma ei taha saada vihmaks” ETA Tantsukool, autor Julia Koneva, 10..12. klass

“Õunaaia romanss” T-Stuudio, autor Evelyn Piirak ja tantsijad, 10...12. klass

 

Lõppkontserdi tantsud 2020