PIIRKONDLIKUD TANTSUPÄEVAD 2024

NB! Graafikutes võib ette tulla muudatusi!

 

6. aprill, laupäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Valgamaa ning Tallinna piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

7. aprill, pühapäev, Ugala Teater (Viljandi-, Tartu-, Põlva- ja Võrumaa piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

13. aprill, laupäev, Jõhvi kontserdimaja (Harju-, Ida- ja Lääne-Virumaa, Jõgeva-, Rapla- ja Järvamaa piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

KOOLITANTS 2023 KUNSTILISED JUHID JA KONTSERDIJUHT
Kristiina_siig_RUUT_fotograaf_RiinaVarol

Kes on KRISTIINA SIIG?
Kristiina Siig on rahva- ja pärimustantsuõpetaja. Ta on olnud lavastajaks tantsupidudel ja pälvinud erinevaid tunnustusi rahvatantsuvaldkonnas. Südameasjaks on aga hoopis pärimustantsu mõistmine, õpetamine ja tantsimine. Kristiina on loonud ja juhib igapäevaselt Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansamblit Leesikad, mis on mitmel korral Koolitantsulgi üles astunud ja seda erinevates vanuse- ja žanrikategooriates. Üldiselt meeldib aga tantsust mõelda igasuguste stiilide, kategooriate ja funktsioonide üleselt.

 

Mida ootad Koolitantsu 30. juubelihooajalt?
“Mulle meeldiks, kui näeksime erinevate tantsuvormide kombineerimist: ettevalmistatud terviknumbreid, milles on ruumi nii improvisatsioonile kui treenitud sooritusele; tantsijate omavahelisele suhtlusele ja interaktsioonile pealtvaatajatega; publikule loodud, kuid esitajate isiksust ja isiklikku arengut toetavaid minilavastusi jne. Ühte tantsu sisse see kõik muidugi ei mahu!”

 

#tantsonkunst
“Tants ON kunst: liikumis-, suhtlemis-, väljenduskunst.”

 

Soovid tantsule ja (tantsu)inimestele.
“Seda on päriselt näha, kui tants tuleb seest ja see on parim tants! (Muide, liigutuste suurus ja miimika väljapaistvus ei pruugi olla korrelatsioonis sisemise põlemisega)”

 

Meenutus Koolitantsust.
“Ma jäin lavale hiljaks! Mina - tol ajal eriti püüdlik ja igal juhul väga kohusetundlik tantsija. Avastasin lava taga, et unustasin oma sädeleva minikleidi juurde pärlitega kätised panna ja jooksin neid tooma. Tagasi jõudes muss käis ja tüdrukud olid peal... Mul õnnestus hämmastavalt sujuvalt tantsuga liituda, peaaegu nagu oleks see niimoodi koreografeeritud ja adrenaliini pealt tegin ilmselt elu kõige kirglikuma esituse. Pärast nutsin aga silmad peast ning rühmakaaslane, kellest hiljem sai koreograafia erialal mu kursaõde, lohutas elutargalt "kõik teevad vigu, aga ainult profid tulevad neist välja" :)”

Ingrid Mugu RUUT

Kes on INGRID MUGU?

Ingrid Mugu on flamenkotantsija ja koreograaf. Ta alustas oma teed 6-aastaselt stepptantsuga ning on sellest ajast saadik end tantsule pühendanud. Ta on läbinud õpingud ETA Tantsukooli Tantsijakoolituses, Tantsuansamblis Sõleke (kus hiljem ka õpetajaks oli) ja Tallinna Ülikooli koreograafia BA õppekava, et nimetada vaid mõni. Flamenkopisiku sai ta külge 8 aastat tagasi ning hiljem viis armastus selle kunsti vastu teda õppima Sevillasse, kus ta elab tänaseni. 2023. aastal esietendus tema uuslavastus ,,Soledad’’ ETA tantsuteatris.

 

Varasemalt on ta Eestis välja toonud oma Debüütlavastuse ,,Põlemine’’ (STL Premiere’21). Ta on olnud tantsijaks Sevilla ja Varssavi tablaodes (flamenko etendamiskohad), Palomares del Rio festivalil Guirijondo ning oli 2023. aasta Tampere flamenkofestivali peaesinejaks.

 

Mida ootad Koolitantsu 30. juubelihooajalt?

“Ootan nii uut ja põnevat kui vana ja tuttavat. 30. hooaeg tähendab ajalugu ja traditsiooni, selle kogemuse, mis on koolitantsul osaleda, edasikandumist ühelt põlvkonnalt tantsijatelt teistele. Ent samas on kõik pidevas arengus, niisamuti ka Koolitants. Seega ootan kõigilt loojatelt lennukaid ideid ja julgust neid teostada. Olen kindel, et mõnusalt positiivseid üllatusmomente festivali jooksul jagub ning kindlasti on oodata suurt energialaengut, mis laval tegutsevatest lastest ja noortest saali kandub.”

 

#tantsonkunst

Tants on see liikumine, mille taga on treening ja pühendumine, aga mida kannab kohalolu ja emotsioon.

 

Soovid tantsule ja (tantsu)inimestele.

“On suurepärane, kuidas talvepimeduses sünnivad aastast aastasse koreograafiad, mis panevad tantsijatel silma särama! Tantsuõpetajad ja koreograafid, te olete oma innukusega eeskujuks kõigile ning kõige tänuväärsem on töö, millega suudad teisi enda ümber inspireerida! Tantsijatele soovin palju tegutsemislusti ja ka avatud meelt, et Koolitantsu täiega kogeda!”

 

Meenutus Koolitantsust.

“ETA Tantsukooli kasvandikuna olen osalenud Koolitantsul päris mitmel korral ja lisaks toredatele hetkedele laval meenub mulle eelkõige koostegemise rõõm. See, et me olime noortena valmis kooliõpingute ja kõige muu kõrvalt leidma aega hiliste õhtutundideni venivateks lisaproovideks ning mis peamine, me ka nautisime kogu protsessi täiega. Seda mõnusat koos ühise eesmärgi poole püüdlemise tunnet proovisin hiljem juba juhendajana Koolitantsul osaledes oma õpilastele edasi anda.”

 

Kelly Vask_RUUT

Kes on KELLY VASK? 

Kelly Vask on Lääne-Virumaalt pärit muusikas marineerinud neiu, kes on nüüdseks oma seiklustega Viljandisse jõudnud. 2023. aastal on ta tõeline hunt Kriimsilm. Kelly on laulja, laulukirjutaja ja produtsent, aga suure ampsu tema ajast võtab ka õpetamine kolmes koolis ja magistriõpingute lõpetamine. “Öeldakse, et kes teeb, see jõuab – no ma siis teen!”

 

Mida ootad Koolitantsu 30. juubelihooajalt?
Tantsu, ikka tantsu! 🙂 Ja muidugi rohkelt liikumisrõõmu, juubelipeole omaselt kõrvuni suid ja positiivse energia vahetamist nii tantsijate, tantsuõpetajate seas kui ka publiku-esinejate vahel.

 

Soovid tantsule ja (tantsu)inimestele.
Tantsuinimesed - eeskätt nautige seda, mida te teete. Kõige parem emotsiooni publikusse kandja on sinu enda pühendumus, läbikogemine ja tantsurõõm. Tantsutehnika on ka väga oluline, nagu minust targemad teavad rääkida, ja keha tänab ka, kui talle tantsides liiga ei tehta. Aga Sinu enda tantsukirg on see, mis publikut puudutab! Lase end vabaks tantsu sisse. 🙂

 

Meenutus Koolitantsust:
Mina ja Koolitants oleme ühte jalga käinud ainult ühe hooaja, aga eks selle aja sees juhtub nii mõndagi. On olnud naljakaid hetki, samas ka proovilepanevaid momente. Aga kõige ägedam on see, et ma olen terve kontserdi lava kõrval ja näen tantsijaid väga lähedalt. Ma näen, kuidas nad akside vahel hirmsasti lavale kibelevad, kerge ärevus hinges. Ma näen, kuidas iga tantsija individuaalselt panustab kogu trupi esitusse ja nende rahulolevaid naeratusi lavalt tulles. Omaette lõbus on jälgida kõiki ägedaid tantsuõpetajaid! See lavatagune möll, mis publikusse ei paista, on väga kirev ja huvitav.

PIIRKONDLIKELE TANTSUPÄEVADELE VALITUD TANTSUD X SOOLOD JA DUETID

6. aprillil, laupäeval, Pärnu Kontserdimajas Pärnu-, Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Valgamaa ning Tallinna piirkondlikul tantsupäeval esinevaid tantse VAATA SIIT.

7. aprillil, pühapäeval, Ugala Teatris Viljandi-, Tartu-, Põlva- ja Võrumaa piirkondlik tantsupäeval esinevaid tantse VAATA SIIT.

13. aprillil, laupäeval, Jõhvi Kontserdimajas Harju-, Ida- ja Lääne-Virumaa, Jõgeva-, Rapla- ja Järvamaa piirkondlik tantsupäeval esinevaid tantse VAATA SIIT.