UUDISED

TERE TULEMAST KOOLITANTSULE 2023!

Foto2b_kodulehele

Festival Koolitants 2023

Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse platvorm

  

Head tantsuõpetajad, juhendajad ja koreograafid!

 

Nagu varasematel aastatel, on ka sel festivaliaastal meie suurimaks sooviks Koolitantsul esile tuua laste ja noorte tantsuharidust ning seada fookusesse erilisi kunstilisi hetki.

 

Täna juba 29. korda toimuv Koolitants jõuab traditsiooniliselt oma tantsupäevade, kinoseansside ja etendustega lavadele ja teatrisaalidesse kõikjal üle Eesti ning esmakordselt oma ajaloos ka väljaspool.

 

Novembris linastuvad Tallinna ja Tartu kinodes Koolitants x Just Film programmi valitud filmid noortefilmide alafestivali Just Filmiga.

 

Jaanuaris toimuvad konkursid Koolitantsu Kompanii kolmeteistkümnendasse lendu. Tulemas on põnev koostöö Šotimaa rahvusliku noorte tantsukompaniiga, kus juba suveks valmivad ühistöös kolm lühilavastust, mis etenduvad nii Eestis kui ka Šotimaal. Proovide ja etendustega alustame kevad-talvel Tallinnas ning lõpetame suvel Glasgow´s ja Edinburgh´is.

 

Koolitants 2023 tantsupäevad jõuavad publikuni jaanuarist kuni maikuuni, taaskord kolmeetapilisena. Maakondlike tantsupäevade lavadele on oodatud kõik noored tantsuhuvilised nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest. Valiku piirkondlikele tantsupäevadele pääsevate tantsude osas teeb žürii ning lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega. Seejärel toimuvatel piirkondlikel tantsupäevadel teevad osalevatest tantsudest valiku ka sel aastal festivali kunstilised juhid ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, otsustades, millistel tantsudel avaneb võimalus esineda 2023 aasta lõppkontserdil Ugala Teatris. 

 

Tants muudab meie maailma paremaks!

Tants on kunst, mille kogemine tekitab alati mõtteid, mida tasub sõpradega jagada. 

Nii nagu varasematelgi aastatel, toob Koolitants ka algaval hooajal kokku suure ja innustava sõpruskonna üle Eesti. See on kogukond, keda ühendab suurim rõõm tantsust. Rõõm, läbi mille jutustatud lood meid puudutavad, kaasa haaravad ning positiivse energiaga sütitavad.

 

 

Kohtume Koolitantsul!

 

Raido Bergstein

Koolitantsu peakorraldaja

 

#koolitants2023

#tantsufestival

#tantsonkunst

 

Koolitants 2023 peab oluliseks:  tantsuhuvihariduse põhimõtted

Koolitants 2023 teeb koostööd tantsuvaldkonna katustega: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

ESINEJALE

Foto3b_kodulehele_c

Koolitants 2023 tantsupäevade reglementi loe

SIIT

KOOLITANTS 2023 tantsupäevade esinejate korduma kippuvad küsimused:

 

Kes on Koolitantsu tantsupäevadele oodatud?

Kõik 4-22 aastased lapsed ja noored, kes esitavad omaloomingulisi ja/või koostöös juhendajaga valminud tantsunumbreid. Tantsijate ettevalmistustase ei oma soovis festivalile tulla tähtsust. Peaasi, et on olemas koreograafiline ja eakohaselt teostatud idee, mida soovitakse teistega jagada. 

Publikuks ootame kõiki tantsuhuvilisi! Kui maakondlikel tantsupäevadel saab laval näha maakondlikke tegijaid, siis piirkondlikel tantsupäevadel on eelvaliku teinud juba žürii ning kunstiliste juhtide poolt koostatud lõppkontserdid on Eesti tantsuhuvihariduse 2023.aasta põnevamad ja puudutavamad.

 

Kui palju tantsupäevadel osalemine esinejale maksab?

Mudilaste ja algklasside vanuseastmes on osalemise tasu ühe tantsija kohta ühes tantsus 9,60 eurot (hind sisaldab juba 1,60 eurot käibemaksu) ning teistes vanuseastmetes ühe tantsija kohta ühes tantsus 12 eurot (hind sisaldab juba 2 eurot käibemaksu). 

Tantsijate nimekirjad tuleb esitada ning osavõtutasude arve tasuda nagu ikka kolme-nelja päeva jooksul enne maakondliku tantsupäeva toimumist. 

Piirkondlikel tantsupäevadel ja lõppkontserdil esinemise eest lisaks tasuma ei pea.

 

Millal algab registreerimine? 

Registreerimine tantsupäevadele kestab esimeses etapis 13. detsembrist 2022 kuni 5. jaanuarini 2023. Esimeses etapis tuleb kirja panna tantsu põhiandmed (kestvus, pealkiri, maakond, vanuseaste). Teine etapp toimub vastavalt maakondlikele tantsupäevadele ning lõpeb tantsupäeva toimumise nädala esmaspäeval. Teises etapis tuleb esitada tantsijate nimekirjad, heliloomingu autoriõiguste andmed jms info. Osavõtutasude arved saadame teele kohe peale teise etapi registreerimise tähtaega.
NB! Kui oled esimeses etapis andmed esitanud kui festivalile siiski tulla ei plaani, kustuta see info oma kontolt enne teise etapi tähtaega ise ära. Siis ei hakka festivali tiim sind küsimustega tüütama.

 

Kuidas Koolitants osalejaid tunnustab?

Maakondlikel tantsupäevadel annab žürii kontserdi lõpul välja tunnustuspreemiad ning peale kõikide tantsupäevade äravaatamist valib välja piirkondlikel tantsupäevadel osalevad tantsud. Tunnustuspreemia eesmärgiks on tunnustada tegijaid kohalikul tasandil ning märkida ka väiksemaid detaile, millele suures plaanis alati tähelepanu ei jõua pöörata. Maakondlikelt piirkondlikele kontsertidele tantsude valikul jälgib žürii, et esindatud oleksid kõik maakonnad. 

Piirkondlikelt tantsupäevadelt valib lõppkontserdil esinevad tantsud välja festivali kunstiline tiim, kelle ülesandeks on koostada elamusi pakkuvad ja nii esinejaid kui ka publikut puudutavad lõppkontserdid. Lisaks tunnustab tantsusid Eesti Noorte Tantsu Ühingu koosnev noortežürii, kuhu kuulumise eelduseks on tantsuanalüüsi koolituse läbimine. Noortežürii poolt eripreemia pälvinud tantsud on samuti valitud esinema lõppkontserdile. 

Lõppkontserdid on tervikud ning neil tantsusid eraldi enam esile ei tooda.

SÜNDMUSED JA GRAAFIKUD

6 days ago

Festival Koolitants
MEELDETULETUS: Koolitantsule algab registreerimine 13. detsembril ja lõppeb 5. jaanuaril 2023! ✨🥰☝️ Esimeses etapis tuleb kirja panna tantsu põhiandmed (kestvus, pealkiri, maakond, vanuseaste). ✌️ Teine etapp toimub vastavalt maakondlikele tantsupäevadele ning lõpeb tantsupäeva toimumise nädala esmaspäeval.________🟢 dotE tantsu- ja vabaajakeskus “Ood loodusele” 🟢Tantsu autor: Liisa Laine Muusika: Maarja Nuut & Ruum - Kuud kuulamaFestivali Koolitants 2022 Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii eripreemia: mitmekesise koreograafiaga edasiantud teemawww.koolitants.eeKoolitantsu korraldab Eesti TantsuagentuurAitäh: ERR, Jaan VanaasemeTants on salvestatud 2. mail 2022 Koolitants 2022 lõppkontserdil Rahvusooperis Estonia✨ Lõppkontserditel esitatud tantsud leiab 👉 www.youtube.com/@Koolitants/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

1 week ago

Festival Koolitants
✨ 2022 LÕPPKONTSERDI TANTSUD YOUTUBE'S! ✨Suur rõõm on teada, et kõik lõppkontserdi tantsud on nüüd leitavad Festival Koolitants Youtubest 👉 www.youtube.com/@Koolitants 🔵 Black and Brownie Tantsukool “Džentelmenid” 🔵Tantsu autor: Kristjan Ploomipuu Muusika: Jacob Collier, Daniel Caesar – Time Alone With YouFestivali Koolitants 2022 kunstiliste juhtide Elina Gorelašvili ja Joonas Tageli eripreemia: väga maitsekas ja filigranne koreograafia ning suurepärase tunnetusega esitusAitäh: ERR, Jaan VanaasemeTants on salvestatud 2. mail 2022 Koolitants 2022 lõppkontserdil Rahvusooperis Estonia#tantsonkunst #koolitants ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 weeks ago

Festival Koolitants
✨ Just Film x Koolitants: TANTSUFILMIDE PROGRAMM ✨Piletid on müügil 👉 tantsuagentuur.ee/2022/10/just-film-x-koolitants-2022-tantsufilmide-programm/ 📽 SEANSID:12. november kell 14:30 Apollo Kino Solaris saal 4 (Tallinn)13. november kell 15:00 Elektriteater (Tartu)Seansi kestus: 1h✨ Just Film x Koolitants on suur rõõm teatada, et sel aastal toimub Koolitantsu OFF-programm ehk tantsufilmide programm Tallinnas ja Tartus, Pimedate Ööde Filmifestivali raames.✨ Festival Koolitants toob igal aastal tantsupäevade ja üleriigilise Koolitantsu Kompanii etendustega teatri- ja kontserdimajade lavadele tuhandeid noori tantsijaid üle Eesti. Teist aasta järjest toovad Just Film ja Koolitants suurele kinoekraanile ka noorte osalusel valminud tantsufilmid.#koolitants #tantsonkunst #tantsufilmid ... See MoreSee Less
View on Facebook

KALENDER

KOOLITANTS 2023 TANTSUPÄEVAD 

NB! Graafikus võib ette tulla muudatusi!

 

Maakondlikud tantsupäevad

22. jaanuar, pühapäev, Teater Vanemuine, suur maja (Tartumaa)

3. veebruar, reede, Vene Kultuurikeskus (Harjumaa)

4. veebruar, laupäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinn)

5. veebruar, pühapäev, Vene Kultuurikeskus (Tallinn)

11. veebruar, laupäev, Rakvere Teater (Ida- ja Lääne-Virumaa)

12. veebruar, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu- ja Läänemaa)

18. veebruar, laupäev, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus (Valgamaa)

19. veebruar, pühapäev, Võru Kannel (Võru- ja Põlvamaa)

10. märts, reede, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva- ja Raplamaa)

12. märts, pühapäev, Viljandi Teater Ugala (Viljandi- ja Jõgevamaa)

18. märts, laupäev, Kuressaare Kultuurikeskus (Saare- ja Hiiumaa)

 

Piirkondlikud tantsupäevad

2. aprill, pühapäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Lääne- ja Hiiumaa)

8. aprill, laupäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Järva-, Rapla-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa)

9. aprill, pühapäev, Paide Muusika- ja Teatrimaja (Tallinn, Harjumaa)

16. aprill, pühapäev, Viljandi Teater Ugala (Tartu-, Viljandi-, Valga-, Võru- ja Põlvamaa)

 

Lõppkontserdid

7. mai, pühapäev, Teater Ugala

 

Tantsulavastuste off-programm

Toimub 2023. aastal.

 

Just Film x Koolitants

FIlmid linastuvad PÖFFi laste- ja noortefilmide programmis:

12. novembril kell 14:15 Tallinnas Apollo Kino Solarise saalis nr 4. Pileteid seansile saab osta SIIT.

13. novembril kell 15:00 Tartu Elektriteatris. Pileteid seansile saab osta SIIT.

Seansi kestus: 1h

KÜSI MEILT
Üldinfo, graafikud, registreerimine
koolitants@tantsuagentuur.ee
Tel +372 660 25 24
Festival Koolitants peakorraldaja
Raido Bergstein
raido@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 45 4888
Registreerimiste, graafikute, kunstilise meeskonna projektijuht
Kadi Aare
kadi@tantsuagentuur.ee
Tel +372 55 541 900
Kommunikatsioonispetsialist
Kaisa Kattai
kaisa@tantsuagentuur.ee
Tel +372 56 482 744

TANTS ON KUNST!