JULIA KONEVA

„Tants liigutab = tants puudutab!“

tantsuline treening, streetjazz

 

Tantsukunsti juures köidab mind eelkõige liikuv keha ning leidlikus: mul on väga põnev avastada, kuidas keha saab liikuda leides üha uusi nüansse, viise ja kvaliteete ning võimalusi. Õpetamise juures sütitavad mind eelkõige õpilased.

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Jaana Süld

KAISA SELDE

„Armastan seda, mida teen ning teen seda, mida armastan!“

näitlejameisterlikkus

 

Kõrgem haridus sai omandatud Turu Kunstiakadeemias nuku näitleja/lavastaja erialal. Õpingute ajal olin ka vahetuses Barcelona Teatriinstituudis, kus õppisin füüsilist teatrit. Füüsilise teatri poole pealt on südamelähedane juba õpingute algusest mask ning just Jacques Lecoq süsteemi alusel. Tantsuga olen kokku puutunud peamiselt moderntantsuga, kuid olen kogemusi saanud ka klassikalise-, jazz- ja tänavatantsu osas. 

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Kaur Ilves

RAHO AADLA

„Tants liigutab" ja seda igas võimalikus mõttes.“

kaasaegne tants

 

Teadlik siirdumine funktsionaalselt liigutava keha juurest tantsutehnilise liikumise abstraktsete väljendusvahenditeni toimus 20-aastaselt, kui mind hoolimata mu olematust tehnilisest minevikust TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti erialale õppima võeti. Olen inimesena alati üpriski mobiilne olnud, mistõttu olin ülikooli astudes väga jaataval seisukohal kõikide pakutavate uute kehaliste kogemuste suhtes. 

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Kaupo Kikkas

TUULI PEREMEES

„Tähtis on teekond, mitte lõppjaam!“

ballett

 

Esimesed 10 aastat minu elust möödusid maal. Armastus looduse ja loomade vastu on oluline osa minust. Järgnevad 35 aastat olen elanud tantsides. Tants on minu jaoks loomulik eneseväljendusvahend. Mulle meeldib tants paljudes erinevates vormides. Suurimat naudingut pakub aga tants siis, kui see on meisterlikult esitatud ja muutub kunstiks. Balletikoolist sain vundamendi mitte ainult tantsijakarjääriks, vaid ka olulised väärtushinnangud kogu eluks. Tallinna Ülikool suunas avama uusi uksi.

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Olga Makina

XENIA RUDAKOVA

„Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion" (Martha Graham)

ballett

 

Kujutan ette ETA Tantsukooli kui üht peret, kus on väiksemad ja suuremad lapsed ja õpetajad, kes on vanemate rollis. Kasvatame oma “lapsi”, vahel pahandame, hoolime neist ja kindlasti tunneme ka puudust, kui nad meie perest maailma avastama lähevad. Loodan, et kasvatame tantsijaid, kes oskavad mõelda, teavad ja tunnevad oma keha ja oskavad ennast selle abil väljendada.

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Kaupo Kikkas

LIISA LAINE

„Dance is the hidden language of the soul of the body“ (Martha Graham)

tantsuline treening

 

Õpetamise aluseks on need lapsed ja noored, kes sind saalis ootavad soovides tantsida ning minu võimalus seda pakkuda, ongi kõige suurem rõõm. Miks ma tahan olla õpetaja - just nende noorte tantsijate pärast! 

 

loe lähemalt  >>

KAJA KREITZBERG

"Armastus ja headus on need, millesse ma kindlasti usun!"

ballett

 

Olen õppinud Tallinna Balletikoolis ning töötanud RO Estonias 22 hooaega. Hetkel õpetan Tallinna Balletikoolis klassikalist tantsu. Aastate jooksu olen osalenud mitmetes meistriklassides ja projektides. Üks minu lemmikprojekte on olnud koostöös Nargenfestivaliga toimunud etendus Helde puu, mille lavastajaks oli Marina Kesler.

 

loe lähemalt  >>

DAGMAR RANG-SAAL

"Parim viis häid lapsi kasvatada on teha nad õnnelikuks!"

ballett

 

Kunagi jäi mulle meelde üks mõttetera: „Parim viis häid lapsi kasvatada on teha nad õnnelikuks!“ Mulle on see mõte meeldinud ja olen püüdnud selle järgi kasvatada nii oma, kui ka oma ,,teisi“ lapsi.

 

loe lähemalt  >>

ALEKSANDR ŽEMŽUROV (SASS)

"Tants liigutab elu: kes tantsib- see areneb,
kes areneb - see elab!"

tänavatants

 

Ma usun sellesse, et tants toob rõõmu, annab jõudu ja liigutab elu sinu sees. Vahel tuled trenni halva tujuga, aga lahkud hoopis täis positiivseid emotsioone ning tahad elada oma elu tervislikult ja elu hoidvalt.

 

loe lähemalt  >>

HELENA PIHEL

"Ma olen kindel, et kõik on muutuv ja kasvav ja ma ma usun, et dialoog on kasvatav ja õpetlik igas valdkonnas- ka tantsuõppes."kaasaegne tants

 

Tants liigutab, tants annab tõuke terviklikuks mõttemaailma arenguks, tants liigutab ja kasvatab, tants liigutab sind teistele lähemale, sest pead ilma sõnadeta austama, märkama ja tunnetama teineteist, tants liigutab sind mugavusest lahti-tantsuõppes on palju eneseületamise kohti, tants liigutab.

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Kaupo Kikkas

HEILI PARRAS

"Anna võimalus uutele ja huvitavatele väljakutsetele: katseta, vali hoolikalt ja siis tee seda, mis sulle meeldib, unustamata, et kõige olulisem on järjepidevus!"

kehakool

 

Mind inspireerib töö lastega- iga koos veedetud tund ja hetk on nagu teatri või tantsulavastus, kus ükski etendus ei ole kunagi eelmisega ühesugune.

 

loe lähemalt  >>