HELENA PIHEL

"Ma olen kindel, et kõik on muutuv ja kasvav ja ma ma usun, et dialoog on kasvatav ja õpetlik igas valdkonnas- ka tantsuõppes."

ETA Tantsukooli õppekava juht, kaasaegne tants, improvisatsioon süvakursus, tantsuajalugu ja -analüüs

 

Tants liigutab, tants annab tõuke terviklikuks mõttemaailma arenguks, tants liigutab ja kasvatab, tants liigutab sind teistele lähemale, sest pead ilma sõnadeta austama, märkama ja tunnetama teineteist, tants liigutab sind mugavusest lahti-tantsuõppes on palju eneseületamise kohti, tants liigutab.

 

loe lähemalt  >>

LIISA LAINE

„Dance is the hidden language of the soul of the body“ (Martha Graham)

eesti tants, kaasaegne jazz, street jazz, Broadway jazz

 

 

Õpetamise aluseks on need lapsed ja noored, kes sind saalis ootavad soovides tantsida ning minu võimalus seda pakkuda, ongi kõige suurem rõõm. Miks ma tahan olla õpetaja - just nende noorte tantsijate pärast! 

 

 

loe lähemalt  >>

 

 

JULIA KONEVA

„Tants liigutab = tants puudutab!“

tantsuline treening, kaasaegne jazz

 

Tantsukunsti juures köidab mind eelkõige liikuv keha ning leidlikus: mul on väga põnev avastada, kuidas keha saab liikuda leides üha uusi nüansse, viise ja kvaliteete ning võimalusi. Õpetamise juures sütitavad mind eelkõige õpilased.

 

loe lähemalt  >>

 

 

DAGMAR RANG-SAAL

"Parim viis häid lapsi kasvatada on teha nad õnnelikuks!"

ballett

 

Kunagi jäi mulle meelde üks mõttetera: „Parim viis häid lapsi kasvatada on teha nad õnnelikuks!“ Mulle on see mõte meeldinud ja olen püüdnud selle järgi kasvatada nii oma, kui ka oma ,,teisi“ lapsi.

 

loe lähemalt  >>

 

 

 

VALERIA JANUŠKEVITŠ

"Tantsukunstniku õnn on kokku puutuda väga erinevate inimestega (vanus, taust, hoiakud)." ballett

 

Mind köidab tantsukunsti piiritus ning selle lõpmatud võimalused, kõige ja kõigi jaoks on ruumi, eriti kaasaegse tantsu mõistes. Mind inspireerivad inimesed, kes on ja ei ole tantsukunstiga kokku puutunud ning omavad nii negatiivset kui positiivset kogemust, sütitades minus missioonitunnet.

 

 

loe lähemalt  >>

 

 

RŪTA RONJA PAKALNE

"Õnn on seal kus me soovime, et ta oleks – me leiame talle koha enda sees ja seejärel kiirgame seda väljapoole."

tantsufilm, kaasaegne tants

 

Minu jaoks on õpetamise juures kõige tähtsam aspekt energiate vahetamine – mida mina saan anda õpilastele ja mida nemad saavad mulle vastu anda. See ei ole ühesuunaline tee, see peab olema pidev vastastikune protsess. Ja loomulikult, teha seda kõike rõõmuga – see on väga oluline! Olla austavalt mänguline.

 

 

loe lähemalt  >>

 

RAHO AADLA

„Tants liigutab" ja seda igas võimalikus mõttes.“

kaasaegne tants, kompositsiooni süvakursus

 

Teadlik siirdumine funktsionaalselt liigutava keha juurest tantsutehnilise liikumise abstraktsete väljendusvahenditeni toimus 20-aastaselt, kui mind hoolimata mu olematust tehnilisest minevikust TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti erialale õppima võeti. Olen inimesena alati üpriski mobiilne olnud, mistõttu olin ülikooli astudes väga jaataval seisukohal kõikide pakutavate uute kehaliste kogemuste suhtes. 

 

loe lähemalt  >>

Foto autor: Kaupo Kikkas

KAISA SELDE

„Armastan seda, mida teen ning teen seda, mida armastan!“

näitlejameisterlikkus

 

Kõrgem haridus sai omandatud Turu Kunstiakadeemias nuku näitleja/lavastaja erialal. Õpingute ajal olin ka vahetuses Barcelona Teatriinstituudis, kus õppisin füüsilist teatrit. Füüsilise teatri poole pealt on südamelähedane juba õpingute algusest mask ning just Jacques Lecoq süsteemi alusel. Tantsuga olen kokku puutunud peamiselt moderntantsuga, kuid olen kogemusi saanud ka klassikalise-, jazz- ja tänavatantsu osas. 

 

loe lähemalt  >>

MARGE EHRENBUSCH

 

"Mind inspireerib inimene ise, tema keha ja selle võimalused."

Ballett

 

 

Tants liigutab…selles pole kahtlust! Ta liigutab su keha ja parimal juhul ka veel su südant.

 

 

loe lähemalt>>

 

ELIISA SIRELPUU

„Ole enda vastu aus kõiges! 🙂

kaasaegne jazz

 

 

Õnnetunnet tekitab, kui ma näen, et tehakse hingega. See kehtib üleüldse elus, mitte ainult tantsus.

 

 

 

 

loe lähemalt  >>

 

 

KAROLIN KÄÄRIK

"Iga uus hetk on tantsuvaldkonnas minu jaoks võimalusi täis - vabadus luua kõike või mitte miskit paneb mind tundma elavana."

ballett ja tantsuline treening

 

Mida rohkem kogen erinevaid õppeprotsesse seda sügavamalt näen, et õpilased saavutavad tihti minu jaoks õpetaja rolli. Laste ning noorte poolt tagasi peegelduv soe ja õpetlik kuma kujundab mind ning annab õpetamisele eesmärgi.

 

 

 

loe lähemalt>>

 

KAJA KREITZBERG

"Armastus ja headus on need, millesse ma kindlasti usun!"

ballett

 

Olen õppinud Tallinna Balletikoolis ning töötanud RO Estonias 22 hooaega. Hetkel õpetan Tallinna Balletikoolis klassikalist tantsu. Aastate jooksu olen osalenud mitmetes meistriklassides ja projektides. Üks minu lemmikprojekte on olnud koostöös Nargenfestivaliga toimunud etendus Helde puu, mille lavastajaks oli Marina Kesler.

 

loe lähemalt  >>

 

 

IREEN PEEGEL

"Elus on nii palju, mis rõõmustab ja inspireerib kunstniku ja õpetajana. Õnnetunnet pakub õpetamise juures ka see, kui sa näed, et laps on õnnelik ja puhanud, kohal ja huvitatud."

akrobaatika

 

"It's not a race, it's a journey, enjoy the moment." Diether F. Uchdtdor.

 

 

 

loe lähemalt>>

 

 

 

KAROLINE SUHHOV

"Mulle pakub rõõmu juhuslikkus, komakohtade leidmine pakutud mõtetest."

kaasaegne tants

 

Keha talletab kõik talle pakutavad kogemused ühel või teisel viisil ning tantsijal, kui ta vähegi tahab on igal hetkel võimalik leida kogetud tunnetus-liigutus oma kehas, et seda kasutada liikumises.

 

 

 

loe lähemalt>>