IREEN PEEGEL

 

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused.

 

Oma tantsuhariduse teekonda on mul keeruline seletada, sest see mul lihtsalt puudub. Küll aga saan rääkida sellest, kuidas algas minu imeline tsirkuse teekond. Kõik sai alguse siis, kui ema viis mu nelja-aastasena iluvõimlemisklubisse Piruett. Käisin ja nautisin seal, eriti venitus tunde. Siis aga hakkas mu pöörane laps-hing soovima midagi ekstreemsemat ja närvikõdi pakkuvamat kui selleks oli iluvõimlemine. Võimlemises ei saanud erineda, kõigil samad riided seljas, krunnid peas - see ei rahuldanud mind piisavalt.
Mõne aja möödudes läksime koos emaga Tsirkuse stuudio Folie proovitundi. Oi, seal oli äge. Olin leidnud oma koha. Ja seal Salme "tondipalee" võimlas, kolmandal korrusel ma 13 aastat kasvasin ja tembutasingi. Reisisime palju. Enamus Euroopat käisime läbi esinemas erinevatel noortetsirkuse festivalidel ja treeninglaagrites.
Kui 32. Keskkooli lõpetasin oli mul selge, et mingit "normaalset" kaheksast-viieni elu ma tegema ei hakka. Läksin Soome, Lahti tsirkusekooli. Seal ma siis omandasingi elukutselise tsirkuse artist ameti. Õppides nii oma tsirkuse ala, teatrit, kaasaegset tantsu, balletti, rigimist, õpetamist, tsirkuse ajalugu, klounaadi jne.
Hetkel me koos oma partneri Jaakko Repolaga annamegi etendusi, lavastame, lustime ja loome, elame nii Eestis kui muil mail. Meid tuntakse kui Carousel Company.

 

 

2. Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad

 

Mind on mõjutanud ja edasi viinud elus paljud inimesed. Kõige olulisemad neist kindlasti on minu ema, Terje Bernardt, Eero Druus, Lionel Lejeun, Kazimir Kolesnik ja kõige rohkem minu partner Jaakko Repola nii kodus kui proovisaalis.

 

 

3. Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? ETA Tantsukool - mis mõtteid tekitab?

 

Tantsukunsti juures inspireerib mind tantsuoskuse kõrge tehnilise taseme nägemine, mis on sümbioosis loomingulisusega. Parimaks näiteks senimaani on minu jaoks olnud Norra Batcheva Dance Company etendus. Proffesionaalsus inspireerib ja meeldib, innovaatilised ideed samuti. Õpetamise juures inspireerib kindlasti elevil laps ja tema tahe. Lapsed ju on üleüldse inspireerivad!
ETA on super! Olen väga õnnelik, et jalad mu siia majja tõid. Siin on ilusad avarad tantsusaalid, professionaalsed õpetajad, lastel hea disstsipliin ning personal on imearmas. ETAs on tunda head energiat. Majas on palju naeratajaid ja muidugi see, et kõik on oma ala proffid...või noh..Mesikäpad! Mis mulle veel meeldib, et ETAs on erinevas vanuses õpetajaid ja suur omavaheline usaldus.

 

 

4. Sinu suurimad rõõmud, hetked, mis pakuvad õnnetunnet

 

Elus on nii palju, mis rõõmustab ja inspireerib kunstniku ja õpetajana. Õnnetunnet pakub õpetamise juures ka see kui sa näed, et laps on õnnelik ja puhanud, kohal ja huvitatud.

 

 

5. Tants liigutab…!

 

Jah, tants liigutab küll, aga kõik kes tantsivad alati südame, hinge ja meele liigutamiseni ei jõua. Liigutamine tuleb südamest ja et liigutada, peab sul olema südamerahu.

 

 

6. Mõni mõttetera, ütlus, moto, mis sulle korda läheb, millesse sa usud.

 

Ma usun, et elus on oluline armastada ja hoolida, seigelda ja möllata, lõbutseda ja nautida, töötada ennast sinna, kus on su unistused, vaeva näha, mitte alla anda. Elus ei tohiks vihata ja kiusata. Elu tuleks nautida nii, et see oleks kui karusell, aga kedagi see sinu karusell valusalt ei riiva.

Minu quotid: "It's not a race, it's a journey, enjoy the moment." Diether F. Uchdtdor.
Ja "Birds flying high, you know how I feel..." See see Nina Simone laulust.