KAISA SELDE

 

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused...
Kõrgem haridus sai omandatud Turu Kunstiakadeemias nuku näitleja/lavastaja erialal. Õpingute ajal olin ka vahetuses Barcelona Teatriinstituudis, kus õppisin füüsilist teatrit. Füüsilise teatri poole pealt on südamelähedane juba õpingute algusest mask ning just Jacques Lecoq süsteemi alusel. Tantsuga olen kokku puutunud peamiselt moderntantsuga, kuid olen kogemusi saanud ka klassikalise-, jazz- ja tänavatantsu osas.
Alates 2011 a. olen näitleja NUKU teatris.

 

2.Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad ...
Minu suurim iidol on Duda Paiva, tänu kellele läksingi nukuteatrit õppima. Tema juures Hollandis tegin ka enda praktika, tuues välja tema soolo "Bastard" ning osalesin ka tema lavastatud lavastuses "Ajuloputus", mis tuli välja NUKUs, ning mis oli ka mu esimene ametlik töö teatris.

 

3.Mis sind tantsukunsti ja õpetamise juures inspireerib, köidab, sütitab? 
Mulle meeldib see, kuidas tantsijad mõtlevad. Lavaline keel peaks küll olema üks, kuid näitlejad ja tantsijad tunnetavad lavalist ruumi, kohalolu ja ülesandeid täiesti eri nurkade alt- see on minu jaoks väga põnev!

 

4.Sinu suurimad rõõmud, hetked, mis pakuvad õnnetunnet...
Usun, et kõik millega tegeleme on meid arendav, tihtilugu pole areng märgatav mõne tunni või mõne nädalaga. Suure naeratuse toovad näole need hetked, kui näed õpilaste tahet pidevalt edasi liikuda ning varem või hiljem näed neid hetki, kus tajud kas enda või õpilaste arengut.

 

5.Tants liigutab…!
“Tants liigutab!”= on suur asi ära tunda asjad, mis on sinu, on selleks siis tants, teater, aiandus, kokkamine või mis iganes muu. Leia enda kirg ning mine temaga kaasa, ära muretse, tema juhatab teed.