Tuuli

TUULI PEREMEES

1.Tantsuharidustee: olulisemad õppimisvõimalused, kogemused...
Esimesed 10 aastat minu elust möödusid maal. Armastus looduse ja loomade vastu on oluline osa minust. Järgnevad 35 aastat olen elanud tantsides. Tants on minu jaoks loomulik eneseväljendusvahend. Mulle meeldib tants paljudes erinevates vormides. Suurimat naudingut pakub aga tants siis, kui see on meisterlikult esitatud ja muutub kunstiks. Balletikoolist sain vundamendi mitte ainult tantsijakarjääriks, vaid ka olulised väärtushinnangud kogu eluks. Tallinna Ülikool suunas avama uusi uksi.

 

2.Sinu jaoks olulised mõjutajad, eeskujud, õpetajad ...
Omamoodi on mind õpetanud kõik, kellega elu on kokku viinud - vanemad, perekond, sõbrad, klassikaaslased, õpetajad, õppejõud, tantsijad, lauljad, muusikud, kunstnikud, koreograafid, lavastajad - neid võiks loetlema jäädagi! Aga toon eraldi välja vaid kaks. Minu esimene klassikalise tantsu õpetaja oli Anne Kasuk. Ja minu õpetaja balletikoolist kuni teatrikarjääri lõpuni Tatjana Laid. Tema on mulle tohutu eeskuju igas mõttes - isikupärane artist ja meisterlik tantsija, heasüdamlik õpetaja, võrratu daam. Tagantjärele vaadates mõistan eriti selgelt, kui meeletu tähtsusega on õpetaja roll. Minu jaoks on õpetaja "kingad väga suured ja neisse ei sobigi igal ühel astuda". Teen sügava kummarduse kõigile oma õpetajatele.

 

3.Mis sind inspireerib, köidab, sütitab? 
Mul on olnud au õpetada ETA Tantsukoolis ja jälgida mõningate õpilaste teekonda juba alates nende 4.-ndast eluaastast. Tunnen nii nende kui teiste oma õpilaste arengu üle suurt rõõmu. Õpin igapäevaselt ka ise oma õpilastelt ja nad innustavad mind koos nendega kasvama. Suur õnn oleks, kui suudaksin neid kasvõi veidigi inspireerida.
Tantsuga on minu jaoks peaaegu lahutamatult seotud muusika. Muusika ja loodus on põhjatud inspiratsiooniallikad.

 

4.Sinu suurimad rõõmud, hetked, mis pakuvad õnnetunnet...
Pean oluliseks austust ja hoolivust. Olen tänulik selle üle, mis mul on. Hindan perega koos veedetud hetki. Rõõmustan väikeste asjade üle- maitsev koogitükk, sõbralik kallistus ja pisike karvane koerake...

 

5.Tants liigutab…!
Tants liigutab mind ikka veel ja järjest rohkem - nii ise füüsiliselt selle sees olles, kui ka emotsionaalselt kaasa elades. Ma jumaldan tantsu, mis liigutab minu hinge ja südant.