10-32-19-268_6408-landscape
alg
10-32-19-268_6407-landscape
10-32-19-268_6406-landscape

EELASTMES ON FOOKUSES: TANTS KUI RÕÕM LIIKUMISEST!

 

Vanus: 4 - 6 a. poisid ja tüdrukud
Kestus: 1-3 aastat
Õppemaht: 2 x 55 min. nädalas
Õppeained: lasteballett, lastetants
Õpetajad: Dagmar Rang-Saal, Valeria Januškevitš, Karoline Suhhov

 

Tants on hea võimalus, et pakkuda lastele rõõmutoovat liikumiskogemust, mis toetab nende valmidust ka edaspidi liikuda, treenida ning hoida oma füüsilist ja vaimset tervist. Tantsuõpe lastele võimaldab kiiremat sotsiaalset arengut ja õpivõimet, julgust ning tahet iseseisvalt ja ka koos teiste lastega tegutsedes hästi hakkama saada.

 

Lasteballeti rühmad 2023/24 õppeaastal:
EEL 1B - õp Dagmar Rang-Saal (tunnid toimuvad 2x nädalas, Hobujaama 12)
Poska 1.rühm - õp Valeria Januškevitš (tunnid toimuvad 2x nädalas, Poska Lasteaias)
Poska 2.rühm - õp Valeria Januškevitš (tunnid toimuvad 2x nädalas, Poska Lasteaias)
Lastetantsu rühmad 2023/24 õppeaastal:
Kiikhobu LA - õp Karoline Suhhov (tunnid toimuvad 2x nädalas, Kiikhobu lasteaias)
ALG 1A - õp Karoline Suhhov (tunnid toimuvad 2x nädalas, Hobujaama 12) + õp Elyca Edovald (akrobaatika tunnid 1x nädalas)

Tunni riietus eelkoolis ja algastmes!

Lasteballetis: roosa särgilõikega trikoo, heledad sukkpüksid ja sussid. Juuksed panna korralikult kinni patsi ning lahti ulatuv osa krunni (hea on kasutada selleks vastavaid krunninõelu, võrku ning klambreid). Ehted ja käekellad jäta ka kotti!

Lastetantsus: T-särk ja retuusid ning paksemad sokid.

 

Avatud tunnid - kõik õpilase pereliikmed on oodatud osa saama kevadperioodil toimuvast avatud tunnist, kus näitame aasta jooksul õpitut.

Kevadkontsert - eelkooli astme tundides valmistatakse ette ka tantse, millega esineda ETA Tantsukooli kevadkontserdil GRANDE FINALE Salme Kultuurikeskuses ning ka teistel sündmustel.

 

Perepäevad - leiame, et liikumise võlu võiks laps avastada varakult ja eriti tore on lapsel seda kogeda koos oma vanematega. Võimalus oma vanematega koos tegutseda, on just see, mis teeb väikesed lapsed alati õnnelikuks. Vanemad on ja jäävad lastele olulisemateks eeskujudeks. Sellest tulenevalt korraldab Eesti Tantsuagentuur tantsupäevi peredele, kuhu on oodatud eelkooliealised ja algklasside vanuses lapsed koos vanematega / peredega / õdede-vendadega.

 

 

 

Lasteballett
Tundides luuakse läbi klassikalise tantsu tehnika ja loovate ülesannete eakohane sisu esmaseks kokkupuuteks tantsukunsti maailmaga. Olulisel kohal on eneseväljendus, kehatunnetuse arendamine, koordinatsioon ja üldine füüsiline võimekus.

Eesmärkideks on:

 • esmase tantsukogemuse pakkumine ja huvi tekitamine tantsukunsti vastu
 • õpilaste suunamine õppimisele
 • klassikalise tantsu tehnikaga tutvumine
 • tantsutunnis oodatava distsipliini mõistmise loomine
 • tantsu elementide tutvustamine (keha, ruum, aeg, kvaliteet)
 • koostööoskuse, väljendus-ja otsustusjulguse arendamine

 

Lastetants

Tundides pööratakse tähelepanu laste loomingulisusele ja esinemisjulgusele. Olulisel kohal on õpilaste kehatunnetuse, koordinatsiooni, painduvuse arendamine ning eeskätt toetatakse igakülgselt laste rõõmu tantsida, liikuda ja end loovalt tantsu kaudu väljendada.

Eesmärkideks on:

 • esmase tantsukogemuse pakkumine ja huvi tekitamine tantsukunsti vastu
 • õpilaste suunamine õppimisele
 • tantsutunnis oodatava distsipliini mõistmise loomine
 • tantsu elementide tutvustamine (keha, ruum, aeg, kvaliteet)
 • koostööoskuse, väljendus- ja otsustusjulguse arendamine

Eelkoolis ja algastmes vastuvõtukatseid ei toimu - kõik lapsed on tantsima väga oodatud!

Esimest korda kooli tulemiseks täida palun vastuvõtuankeet ning iga kooliaasta alguses õppetöö alustamiseks õppeleping. Õppelepingu tegemiseks saadetakse teie e-mailile kooli poolt vastav link.

 

Vastuvõtuankeet ETA Tantsukooli registreerimiseks :

    

  VILISTLASED MEIST

  DIANA SELJUŠKIN
  arstiteadusüliõpilane

   

  „ETAs meeldis mulle erinevate tantsustiilide ja -õpetajate rohkus ning see, et lisaks heale tehnilisele tasemele peeti oluliseks ka improvisatsiooni ja omaloomingut. Lisaks tantsuoskuse arendamisele sain väärtuslikke ja meeldejäävaid lavakogemusi esinemistest, tantsu- ja teatriprojektidest, mis arendasid palju lavalist eneseväljendusoskust, julgust ning andsid võimaluse tutvuda uute inimestega.“

  KRISTIINA SIIG (KAPPER)
  tantsuõpetaja, koreograaf

   

  „Sain kaasa suure ja kirju pagasi: tantsuhariduse erinevatest tantsustiilidest kinesioloogia aluste ja lavameigini välja. Eriti hindan aga kogemusi, mida pakkusid esinemissituatsioonid ning nendeks valmistumise protsessid. Oli pikki prooviperioode ning esinemisnumbrite peensusteni lihvimist, aga ka viimase hetke ootamatusi ning eelmisel õhtul uue tantsu õppimist või lausa loomist. Nii olen ka täna tantsuõpetajana valmis töötama väga erinevates tingimustes.“

  JOHHAN ROSENBERG
  koreograafia tudeng Amsterdami ülikoolis SNDO

   

  „ETA Tantsukool on super combo - klassikast kuni tänavani. Tänu sealsetele staarõpetajatele on võimalik saada väga korralikku ülevaadet tervest Eesti tantsumaastikust ja arendada end kiiresti nii tehniliselt ja loovalt. Müts maha ja SUUR AITÄH -  kogu ETA pere ja minu õpetajad Helena Pihel, Rauno Zubko, Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu, Dagmar Rang-Saal, Piret Viikholm ja Liisa Laine!“

  MARI STANKUS (LOFITSKAJA)
  Eesti Rahvusballeti baleriin

   

  „ETA oli mulle kolme aasta vältel koduks, kuhu oli soov alati tulla ning ära minna polnud üldse tahtmist. Tantsukoolist sain ma lisaks tantsuharidusele, lahedatele õpetajatele ning trennikaaslastele ka suure tantsuarmastuse, millest mul tegelikult puudust oli. Arvatavasti, kui ma poleks ETAsse läinud, ei oleks ma seal, kus praegu olen. Eesti Tantsuagentuur jääb mulle alatiseks südamesse.“