tantsijakoolitus44-landscape
tantsijakoolitus33-landscape
tantsijakoolitus22-landscape
tantsijakoolitus11-landscape

 TANTSIJAKOOLITUSES ON FOOKUSES: TANTS KUI TEE LAVALE!

 

Vanus: 15+ a. noored
Kestus: 3 õppeaastat
Õppemaht: 6 x 60 min. nädalas

 

Õpetajad: Dagmar Rang-Saal, Julia Koneva, Helena Pihel, Liisa Laine, Eliisa Sirelpuu, Rūta Pakalne, Karoline Suhhov, Igor Lider, Valeria Januškevitš, Marge Ehrenbusch ja mitmed külalisõpetajad

 

Õppeained: klassikaline tants, kaasaegne tants, kehatöö, interdistsiplinaarsed kunstid, etenduskunstid, tänavatants, kaasaegne jazz, tänavatants, repertuaariklass ja soolorepertuaariklass, tantsuanalüüs jt.

Õppeprogramm: kõikidel tantsijakoolituse kursustel õppivatel noortel on lisaks neljale põhiõppeainele võimalik oma plaani täiendada kahe valikainega. Lisaks on võimalus võtta soolorepertuaari ja repertuaaklassi.
Tantsijakoolituse Avatud Balleti kursus saab lisaks kahele põhiõppeainele (klassikaline tants) võtta just sellise arvu valikaineid, nagu igaüks ise soovib.

NB! Valikaineid võib alati rohkem valida. Meie õpe on paindlik.
Kui soovid õppida osakoormusega, siis saame luua individuaalse plaani või suunata sind meie Avatud Stuudio tundidesse.
Anna märku, kui saame abiks olla!

 

Vastuvõtt toimub katsete alusel!

Katsed toimuvad 26. augustil kell 17:00-19:00. Registreeri eelnevalt oma õppima tuleku soov siinsamas kodulehe vastuvõtuankeedis.

Vaata infot katsete kohta SIIT

 

 

Katsete eesmärgiks on välja selgitada õpilaste valmisolek mitmekülgseks kehatreeninguks läbi erinevate tantsustiilide ja tantsutehnikate. Juhul, kui katsetel osalemise aeg ei sobi, siis võta meiega kindlasti ühendust ja leiame teise võimaluse. Katsetele registreerimiseks täida vastuvõtuankeet ning iga kooliaasta alguses õppetöö alustamiseks õppeleping.

 

Tantsijakoolitus on õpilastele, kes:

- omavad eeldusi, eelnevat tantsualast baasharidust ja huvi süvendatud tantsuõppeks;

- on orienteeritud professionaalse tantsuhariduse omandamisele;

- vajavad järjepidevat õpet kuni üleminekuni kutse või kõrghariduse tasandile.

 

Avatud tunnid ja eksamid! Kõik õpilase pereliikmed on oodatud osa saama kaks korda aastas toimuvatest eksamitest/ avatud tundidest, kus näitame õppeaines läbitud materjali ning püüame saada ülevaate õpilase arengust. Õpilase jaoks on olulised ka peale eksameid ja avatud tunde toimuvad videovaatamised ja tagasisideringid.

 

Interdistsiplinaarsed kunstid
Interdistsiplinaarsete kunstide õppeaine toimub seminari vormis, mis tähendab, et aine ei toimu iganädalaselt, vaid teatud perioodi tagant pikema kestvusega sessiooni raames. Õppeaine annab võimaluse osaleda liikumist ja visuaalseid kunste ühendavas koostööprojektis. Projektiõppe vormis luuakse õppeaasta lõpuks etendus/lavastus vms vormis kunstiline tervik, mida on võimalik etendada. Tund toimub koostöös erinevate kunstide haridusasutustega.

Tänavatants
Tänavatantsu tunnis keskendutakse tehnika õppimisele, loovuse arendamisele ning tänavatantsu kultuuriga tutvumisele. Kogeda saab kindlaid stiile kui ka freestyle praktikat. Tunnis saab tantsida, uusi teadmisi ja õppida põnevaid jadasid. Eelnev kogemus ei ole oluline.

Repertuaariklass
Repertuaariklassis luuakse! Tund on just selleks, et osaleda põnevas loomeprotsessis, mille käigus kujunevad erinevad väljundid, mida aasta jooksul etendatakse. Repertuaariklassi eesmärkideks on senini olnud nt Koolitants, erinevad festivalid, võistlused ja projektid.

Soolorepertuaariklass
Tunnis tegeletakse soolode loomise, arendamise ja kujundamisega mentori toel. Looming lähtub õpilasest ning tugineb just tema erilisusele. Koostöös mentoriga luuakse selline teos, milles õpilane end hästi tunneb ja mis lähtub tema huvidest tantsukunstis. Soolosid etendatakse erinevatel üritustel ning nendega on võimalus osaleda ka erinevatel festivalidel (nt Koolitants jm).

Kaasaegne tants
Tund tagab laiapõhjalise kaasaegse tantsu kogemuse, avades erinevaid tehnikaid ja põhimõtteid. Tunnis on avatud, mänguline ja uuriv õpikeskkond, milles arendatakse teadlikku kehakasutust ning arendatakse loomingulisust.
Kaasaegse tantsu tunnis saab osa põnevatest koreograafiatest ning arendada tantsutehnilisi võimeid läbi põrandatehnika, improvisatsiooni ning kehateadliku kaasaegse tantsutehnika praktika. Tunnis tehakse erinevaid harjutustikke, improviseeritakse, luuakse ja tantsitakse.

Kehatöö
Kehatöö tunnis keskendutakse üldfüüsilisele treeningule, mille aluseks on klassikaline ballett, kuid mida sooritatakse suures mahus joogapallidel. Harjutuste pallidel sooritamine loob olukorra, milles lihaskond on pidevas töös ning mõte on alati “kohal”. Tehnika eesmärgiks on pakkuda klassikalise balleti treeningut kaasaegses võtmes.

Kaasaegne jazz
Tunnis keskendutakse üldisele tantsutehnika arendamisele ning kaasaegse jazzi võtmes erinevate jadade õppimisele. Tund on aktiivne ja arendab eneseväljendusoskust. Tund arendab üldfüüsilist võimekust ning annab võimaluse täiega tantsida.

Tantsuanalüüs
Tantsuanalüüsi tunnis omandatakse tantsualaseid teoreetilisi teadmisi ning seotakse need praktilise tegevusega. Tunnis vaadeldakse ajaloolist ja kaasaegset materjali, mõtestatakse tantsu lugu ning katsetatakse erinevate koreograafide põhimõtetel loomist. Midagi pähe õppima ei pea 🙂

Avatud Ballett
Avatud baletti kursus koosneb kahest klassikalise tantsu tunnist nädalas ja on suunatud neile, kellel on varasem klassikalise tantsu taust. Tunnis sooritatakse harjutustikku, luuakse erinevates vormides väljundeid ning õpitakse repertuaari.

Vaata tunniplaani siit!

 

Septembri esimesel nädalal toimub ETA Tantsukoolis projektinädal, kus tutvutakse maja ja  kooli õppekorraldusega ning toimuvad mitmed põnevad üritused.

 

!!! Esimest korda kooli tulemiseks ning katsetel osalemiseks täida palun vastuvõtuankeet

 

Vastuvõtuankeet ETA Tantsukooli registreerimiseks :

 











     

    VILISTLASED MEIST

    DIANA SELJUŠKIN
    arstiteadusüliõpilane

     

    „ETAs meeldis mulle erinevate tantsustiilide ja -õpetajate rohkus ning see, et lisaks heale tehnilisele tasemele peeti oluliseks ka improvisatsiooni ja omaloomingut. Lisaks tantsuoskuse arendamisele sain väärtuslikke ja meeldejäävaid lavakogemusi esinemistest, tantsu- ja teatriprojektidest, mis arendasid palju lavalist eneseväljendusoskust, julgust ning andsid võimaluse tutvuda uute inimestega.“

    KRISTIINA SIIG (KAPPER)
    tantsuõpetaja, koreograaf

     

    „Sain kaasa suure ja kirju pagasi: tantsuhariduse erinevatest tantsustiilidest kinesioloogia aluste ja lavameigini välja. Eriti hindan aga kogemusi, mida pakkusid esinemissituatsioonid ning nendeks valmistumise protsessid. Oli pikki prooviperioode ning esinemisnumbrite peensusteni lihvimist, aga ka viimase hetke ootamatusi ning eelmisel õhtul uue tantsu õppimist või lausa loomist. Nii olen ka täna tantsuõpetajana valmis töötama väga erinevates tingimustes.“

    JOHHAN ROSENBERG
    koreograafia tudeng Amsterdami ülikoolis SNDO

     

    „ETA Tantsukool on super combo - klassikast kuni tänavani. Tänu sealsetele staarõpetajatele on võimalik saada väga korralikku ülevaadet tervest Eesti tantsumaastikust ja arendada end kiiresti nii tehniliselt ja loovalt. Müts maha ja SUUR AITÄH -  kogu ETA pere ja minu õpetajad Helena Pihel, Rauno Zubko, Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu, Dagmar Rang-Saal, Piret Viikholm ja Liisa Laine!“

    MARI STANKUS (LOFITSKAJA)
    Eesti Rahvusballeti baleriin

     

    „ETA oli mulle kolme aasta vältel koduks, kuhu oli soov alati tulla ning ära minna polnud üldse tahtmist. Tantsukoolist sain ma lisaks tantsuharidusele, lahedatele õpetajatele ning trennikaaslastele ka suure tantsuarmastuse, millest mul tegelikult puudust oli. Arvatavasti, kui ma poleks ETAsse läinud, ei oleks ma seal, kus praegu olen. Eesti Tantsuagentuur jääb mulle alatiseks südamesse.“