ÜLDINFO

Üle-eestiline Koolitantsu Kompanii toob kokku erinevates tantsukoolides õppivad andekad noored tantsijad. Kompanii pakub võimalust tutvuda tantsukunstniku elukutsega tunnustatud koreograafide käe all. Esimene Koolitantsu Kompanii lavastus jõudis vaatajate ette 2015. aastal ja praeguseks on loodud kaksteist tantsulavastust nii teatrisaalides kui ka Rakvere vallimäel ning tantsufilm. Aastal 2023. esines Koolitantsu Kompanii 13. lend ka suurel Edinburgh Festival Fringe’l, Šotimaal. Koolitantsu Kompaniis on lavastanud sellised Eesti koreograafid nagu Maarja Pruuli, Kadi Aare, Ruslan Stepanov, Argo Liik, Olga Privis, Kaja Lindal, Eliisa Sirelpuu jpt.

 

Tantsulavastuste off-programm on mõeldud noorte tantsulavastustele- ja filmidele. Off-programmi toob Koolitants publiku ette koostööpartnerite abil, näiteks on tantsulavastused etendunud alates aastast 2020 Viljandi tantsunädalal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Oodatud on leidlikud ja loomingulised lavastused ja filmid nii professionaalsete koreograafide kui ka noorte endi looduna.

 

Just Film x Koolitants on Pimedate Ööde Filmifestivali ja Festivali Koolitants koostöös toimuv noorte tantsufilmide festival. Näitamisele tulevad filmid, kus astuvad üles noored tantsijad ning mille loojateks on tantsijad ise või juba teada-tuntud koreograafid. Festivalile on oodatud inspireerivad ja tantsulised filmid, mida mujal naljalt näha ei saa. Just Film x Koolitants sai alguse 2021. aasta novembris.

Foto uudistesse

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED

OFF-PROGRAMMI TANTSULAVASTUSED

Just Film x Koolitants