ÜLDINFO

Koolitantsu Kompanii on üle-Eestiline noorte tantsukompanii, mis toob kokku erinevates tantsukoolides õppivad andekad tantsijad. Kompanii pakub võimalust tutvuda tantsukunstniku elukutsega tunnustatud koreograafide käe all. Esimene Koolitantsu Kompanii lavastus jõudis vaatajate ette 2015. aastal ja praeguseks on loodud kümmekond tantsulavastust ning tantsufilm. Koolitantsu Kompaniis on lavastanud sellised Eesti koreograafid nagu Maarja Pruuli, Kadi Aare, Ruslan Stepanov, Argo Liik, Olga Privis, Kaja Lindal, Eliisa Sirelpuu jpt.

 

Koolitantsu Kompanii toob sel suvel lavale suure tantsulavastuse, mis etendub 19. ja 20. augustil Rakvere Vallimäel. Lavastuse koreograafideks ja autoriteks on Maarja Pruuli ja Kadi Aare, kes 2018. aasta sügisel tõid Koolitantsu Kompanii kümnenda lennuga lavale Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud lavastuse “Ärka üles”. Koos KoKo XII lennuga astub lavastuses üles ka Rakvere Linnaorkester. 

 

 

Selle suve kõige vahvam tantsuväljakutse ootab tantsijaid!

 

Koolitantsu Kompaniisse ootame suvel 2022:

 

⇨ Julgeid, usaldusväärseid ja õpihimulisi soliste, show- ja tänavatantsu taustaga noori tantsijaid vanuses 14-22, kel on soov osaleda lavastusprotsessis kogu oma loovuse ja tantsuoskusega.

Kuidas: konkursid toimuvad Tallinnas ja Tartus mai lõpul, juuni alguses (jälgi infot!). Ole valmis oma motivatsioonist Koolitantsu Kompaniis solistina osalemisest pikemalt kirjutama-rääkima.

NB! Solistiks valituks osutumise korral ootame valmisolekut õppida osakest ettevalmistatud koreograafiast video teel.

 

Ajakava: 12.- 20.08 toimuvad Rakveres proovid & etendused, kus pead kohal olema.

Osavõtutasu: 140 EUR, mis sisaldab toitlustust kolm korda päevas, majutust kultuurikeskuses/noortekeskuses.

 

⇨ Tantsukoolide ja -stuudiote rühmasid vanuses 14-22 erinevates tantsustiilides ja -žanrites, kes tahavad koos teiste tantsijatega suvel ühes superägedas tantsukompaniis kaasa teha ja esineda.

Kuidas: rühmade registreerimine toimub mais ja juunis (jälgi infot!). Registreerimisel tuleb oma rühma ka lähemalt tutvustada - millega siiani tegelenud olete jne.

 

Ajakava: 15.- 20.08 toimuvad Rakveres proovid & etendused, kus pead kohal olema.

Osavõtutasu: 105 EUR tantsija kohta, mis sisaldab toitlustust kolm korda päevas, majutust kultuurikeskuses/noortekeskuses.

 

⇨ Rakvere ning Lääne-Virumaa tantsukoolide ja -stuudiote rühmasid, kes tahavad koos teiste noorte tantsijatega oma kodukohas ühe superägeda tantsulavastuse loomisesse panustada ja sellest osa saada.

Kuidas: rühmade registreerimine toimub mais ja juunis (jälgi infot!). Registreerimisel tuleb oma rühma ka lähemalt tutvustada - millega siiani tegelenud olete jne.

 

Ajakava: 13.- 14.08 toimuvad Rakveres proovid ning 17.- 20.08 proovid & etendused.

Osavõtutasu: 55 EUR tantsija kohta, mis sisaldab toitlustust kord päevas.

 

NB! Õpetajad, rühmade juhendajad - olete oma rühmadele toeks oodatud! Kindlasti leiame ka teile toredaid tegemisi üheskoos väljaspool proove ja etendusi. Juhendajate ja õpetajate  toitlustuse ja majutuse kulud katab korraldaja.

 

Küsimuste korral kirjuta koolitants@tantsuagentuur.ee

Lisainfo: koolitants.ee

 

Koolitantsu Kompanii suvelavastuse toovad lavale Eesti Tantsuagentuur ja Rakvere Kultuurikeskus.

 

Toetavad: EV Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital

 

 

Tantsulavastuste off-programm on mõeldud noorte tantsulavastustele- ja filmidele. Off-programmi toob Koolitants publiku ette koostööpartnerite abil, näiteks on tantsulavastused etendunud alates aastast 2020 Viljandi tantsunädalal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Oodatud on leidlikud ja loomingulised lavastused ja filmid nii professionaalsete koreograafide kui ka noorte endi looduna.

Toimub 2023. aastal.

 

KOOLITANTS@Just on Pimedate Ööde Filmifestivali ja Festivali Koolitants koostöös toimuv noorte tantsufilmide festival. Näitamisele tulevad filmid, kus astuvad üles noored tantsijad ning mille loojateks on tantsijad ise või juba teada-tuntud koreograafid. Festivalile on oodatud inspireerivad ja tantsulised filmid, mida mujal naljalt näha ei saa. KOOLITANTS@Just sai alguse 2021. aasta novembris.

 

FIlmid linastuvad PÖFFi laste- ja noortefilmide programmis novembris 2022.

Foto uudistesse

KOOLITANTSU KOMPANII LAVASTUSED

OFF-PROGRAMMI TANTSULAVASTUSED

KOOLITANTS@Just